Trwa ładowanie...

Motorówki, drony i samochody. Zdalnie sterowane zabawki dla dzieci

Zdalnie sterowane samochody, samoloty czy drony to prawdziwa gratka nie tylko dla dziecka, ale i rodziców. Różnorodne możliwości zabawy łączą pokolenia i sprawiają przy tym, że dziecko zapomina o komputerze na długi czas.

Motorówki, drony i samochody. Zdalnie sterowane zabawki dla dzieciŹródło: Pixabay.com
dbbfjrt
dbbfjrt

Zdalnie sterowane gadżety nie muszą kosztować fortuny. Liczą się oczywiście wytrzymałe komponenty, dodatkowe sposoby zabawy, ale także sama forma, jaką przyjmuje sterowany na odległość pojazd.

Lata, jeździ i pływa

Pojazdy zdalnie sterowane dzielimy na wodne, lądowe i latające. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te ostatnie, bo choć początkowo wykorzystywano je w celach wojskowych, to obecnie można również znaleźć niedrogie opcje dla hobbystów.

Profesjonalny model z kamerą wysokiej jakości może kosztować grubo ponad tysiąc złotych, jednak w sklepach znajdą się również prostsze pojazdy latające obsługiwane przy pomocy pilota, z którym dziecko z łatwością sobie poradzi. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że podczas pilotowania powinno się unikać miejsc zamieszkałych oraz instytucji ze względu choćby na ochronę prywatności. W razie utraty kontroli nad dronem może też dojść do wypadku lub uszkodzenia sprzętu.

Modele wyścigowe i terenowe

Zdalnie sterowane modele lądowe dzielimy z kolei na pojazdy przeznaczone do poruszania się po twardej nawierzchni, takiej jak asfalt czy podłoga w domu, oraz modele terenowe przeznaczone do zabawy na ziemi, trawie i piasku. Niestraszne im uszkodzenia, brud ani kurz, dlatego lepiej sprawdzą się podczas wyścigów na świeżym powietrzu.

Starsze dzieci potrzebują sprzętu, który będzie w stanie rozwijać większe prędkości, wykonywać bardziej zaawansowane manewry i jeździć po improwizowanych torach z przeszkodami.

zabawka Shutterstock.com
zabawka Źródło: Shutterstock.com, fot: shutterstock.com

A może motorówka?

Sterowane radiowo modele pływające to doskonały towarzysz podczas zabaw nad wodą. Nie każda motorówka nadaje się jednak do pływania po rzece czy jeziorze. W zależności od rodzaju zabawki i użytych komponentów motorówek takich można używać na zamkniętych lub otwartych akwenach. Zbyt słaby silnik sprawi, że pojazd nie będzie w stanie na przykład pokonać prądu rzecznego, a w efekcie stanie w miejscu lub zostanie porwany przez wodę.

Jeśli chodzi o prędkość, to kluczowe znaczenie ma typ zasilania zdalnie sterowanego pojazdu. Poza modelami na baterie wyróżniamy bowiem motorówki akumulatorowe oraz benzynowe. Te ostatnie są w stanie rozwinąć największą prędkość i nadają się do każdego rodzaju akwenów. Są jednak nieco droższe.

Pamiętaj, że nie każda zabawka nadaje się dla każdego dziecka. Młodsi użytkownicy nie docenią dokładnie odwzorowanych modeli sportowych aut. Opanowanie sterowania sporej wielkości dronem również wymaga nieco większych umiejętności. Z drugiej strony starszych użytkowników nie zachwyci zabawka, która porusza się w ślimaczym tempie. Ważne, by model został dopasowany do oczekiwań obdarowywanej osoby.

dbbfjrt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbbfjrt