GwiazdyZdalnie sterowane zabawki idealne na prezent. Dziecko będzie zachwycone

Zdalnie sterowane zabawki idealne na prezent. Dziecko będzie zachwycone

Zdalnie sterowane zabawki idealne na prezent. Dziecko będzie zachwycone
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
27.04.2018 16:25, aktualizacja: 19.09.2018 10:48

Zdalnie sterowane samochody lub samoloty czy drony to doskonała zabawa nie tylko dla dziecka, ale i również rodzica. Różne możliwości i sposoby zabawy sprawiają, że będzie to doskonały prezent dla fana motoryzacji w każdym wieku.

Poniżej znajdziesz kilka zdalnie sterowanych zabawek w atrakcyjnych cenach. Wytrzymałe komponenty i ciekawe modele zapewnią mnóstwo zabawy i zachęcą dziecko do wyjścia z domu.

Sprzęt, który zainteresuje twoje dziecko

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wiek pociechy. Młodsze dziecko nie doceni dokładnie odwzorowanego modelu Lamborghini, BMW lub dokładnej repliki czołgu z czasów II wojny światowej. Z kolei starsze dziecko może wymagać od modelu czegoś więcej, niż kółek poruszających się w ślimaczym tempie. Modele dla starszych dzieci pozwalają na wykonywanie bardziej skomplikowanych manewrów, rozwijają również większą prędkość, która sprawdzi się podczas jazdy po wcześniej skonstruowanych torach z przeszkodami.

Obraz
© Shutterstock.com | shutterstock.com

Wybierając zdalnie sterowany samochód liczy się również jego przeznaczenie. Niektóre modele przeznaczone są głównie do twardych nawierzchni, a wersje terenowe o wiele lepiej sprawdzą się na zmiennym podłożu: ziemi, piasku, czy trawie. Są również bardziej odporne na uszkodzenia, brud i kurz. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się podczas zabawy na świeżym powietrzu.

A może dron?

Bezzałogowe statki latające, choć pierwotnie wykorzystywane były głównie do celów wojskowych. Teraz natomiast można znaleźć również modele przeznaczone do celów rekreacyjnych. Istnieje kilka rodzajów zdalnie sterowanych samolotów. Tańsze egzemplarze to proste drony obsługiwane przy pomocy pilota, te droższe mają na wyposażeniu również kamerę umożliwiającą śledzenie jego położenia na bieżąco. Możliwość zajrzenia do trudnodostępnych miejsc rozbudzi w dziecku ciekawość świata, oczywiście wszystko ma pewne granice. Należy pamiętać, że przy pomocy tego typu zabawki nie można naruszać prywatności innych osób.

Zastosowań dronów wyposażonych w kamerę jest wiele. Wiele firm komercyjnych zajmujących się nagrywaniem uroczystości czy wydarzeń ma na wyposażeniu drona, a fotografia czy nagranie kręcone z lotu ptaka uświetni każdą uroczystość. Głównym zastosowaniem tańszych egzemplarzy jest przede wszystkim rekreacja. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem waga drona nie powinna przekraczać 25 kg i można nim sterować tylko w zasięgu wzroku.

Obraz
© Pixabay.com

Tym, co odróżnia od siebie poszczególne modele jest liczba wirników. Wyróżniamy modele cztero-, sześcio- i ośmiowirnikowe. W celach rekreacyjnych najczęściej wykorzystuje się te pierwsze, modele o większej mocy służą głównie do nagrywania filmów, gdyż są w stanie udźwignąć ciężki sprzęt. Osoby, które preferują tradycyjne modele mogą natomiast wybrać latającą replikę prawdziwych samolotów lub szybowców. One również oferują sporo zabawy.

Źródło artykułu:WP Kobieta