Mówi o tym pierwszy raz. "Pomyślałam, że powinnam skończyć ze sobą"

Mówi o tym pierwszy raz. "Pomyślałam, że powinnam skończyć ze sobą"

Jolanta Kwaśniewska była przesłuchiwana przez komisję śledczą
Jolanta Kwaśniewska była przesłuchiwana przez komisję śledczą
Źródło zdjęć: © AKPA
04.10.2023 14:47, aktualizacja: 04.10.2023 20:02

Jolanta Kwaśniewska wystąpiła w podkaście Justyny Kopińskiej dla polskiej edycji "Vogue". Była pierwsza dama opowiedziała w nim o trudnym momencie w życiu, który był związany z dochodzeniem prowadzonym przez prokuraturę.

Jolanta Kwaśniewska chętnie podejmuje publicznie zarówno sprawy społeczne, jak i polityczne. Kilka dni temu udzieliła wywiadu dla Patrycji Ceglińskiej-Włodarczyk z WP Kobieta, w którym odniosła się do wyborów parlamentarnych i słów, jakie zostały wypowiedziane przez polityków Konfederacji. Teraz wystąpiła w podkaście Justyny Kopińskiej, w którym opowiedziała o własnych, traumatycznych doświadczeniach.

Jolanta Kwaśniewska była przesłuchiwana przed komisją śledczą

Jolanta Kwaśniewska prowadzi fundację Porozumienie bez barier. I choć w czasach, kiedy pełniła funkcję pierwszej damy nie była jej prezeską, z jej powodu była przesłuchiwana przed komisją śledczą, która - jak twierdzi, chciała coś na nią znaleźć.

- Dla mnie to było działanie polityczne, które ja rzeczywiście potwornie przeżyłam. Przesłuchiwano mnie przed komisją śledczą, a potem ABW przyszło do naszej fundacji. Dziesięciu panów w kominiarkach. Zabrali nam pełną dokumentację, zabrali nam twarde dyski. Starano się za wszelką cenę wykazać jakieś działania naszej fundacji niezgodne z prawem - powiedziała w rozmowie z Justyną Kopińską.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Pomyślałam, że powinnam skończyć ze sobą"

Dochodzenie prowadzone przez prokuraturę było dla Jolanty Kwaśniewskiej na tyle trudnym doświadczeniem, że była pierwsza dama myślała o odebraniu sobie życia.

- Wtedy, kiedy te wszystkie obrzydliwe rzeczy działy się wokół mojej fundacji, był taki moment, że pomyślałam, że powinnam skończyć z tą działalnością, albo skończyć ze sobą. Pomyślałam, że to byłoby fajne, gdybym się nie obudziła i przed taką komisją się nie pojawiła - mówiła.

Jolanta Kwaśniewska znalazła w sobie jednak siłę, by przeżyć złe momenty, a wszystko zostało ostatecznie wyjaśnione.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i potrzebujesz rozmowy z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.