Na karnawał i do sypialni. Gadżety, które podgrzeją atmosferę
Karnawał to czas zabawy, radości i... przebieranek. Te produkty pomogą rozkręcić dobrą imprezę i zapewnić zabawę także we dwoje.
Huczna karnawałowa zabawa to tradycja wielu pokoleń. Dzięki Narodowemu Archiwum Cyfrowemu możemy zobaczyć chociażby, jak bawiła się przedwojenna Warszawa. Sercem życia towarzyskiego warszawskich elit były przede wszystkim kawiarnie. Komentowano w nich najnowsze wydarzenia, zawierano znajomości, ubijano interesy, tu powstawały kariery, plotki, pomysły na piosenki i opowiadania.
Dziś karnawałowa zabawa często zamyka się w czterech ścianach, co nie znaczy, że jest mniej intensywna. We własnym domu również można zorganizować prawdziwy bal karnawałowy. Niezwykłej atmosfery dodają przy takich imprezach przebrania lub maski. Te ostatnie potrafią wprowadzić w nastrój rodem z balów dawnej arystokracji. Maska będzie także gadżetem, który doda nieco pikanterii w intymnych relacjach.
Dodatkową porcję zabawy podczas karnawałowej zabawy zapewnią także gry planszowe i karciane. Na taką okazję zwykły chińczyk może być niewystarczający, co innego alkochińczyk! Zasady gry oraz zawarte w niej polecenia są tak skonstruowane, aby zapewnić dobrą zabawę, dużo śmiechu oraz wyjątkowy i niezapomniany nastrój.
Każdy gracz musi przejść wszystkie pola zgodnie z narzuconym kierunkiem. Rzut kostką wskazuje, o ile pól należy przesunąć pionek. Po drodze wszyscy gracze wykonują polecenia zapisane na polach, na których się kolejno zatrzymują. Wygrywa gracz, który jako pierwszy dojdzie do ostatniego pola. A jeśli emocji będzie jeszcze za mało, opakowanie zawiera także rozbieraną wersję alkochińczyka.
Inną imprezową grą jest Jedna Bania. Gra jest przeznaczona tylko dla osób dorosłych, a dołączone do zestawu kieliszki wyjaśniają wszystko
Karnawał można także zorganizować sobie tylko we dwoje. Wówczas przyda się specjalny zestaw, w skład którego wchodzą: kajdanki, opaska, kostka i piórka. Kostka wskaże pozycję, a dodatki pomogą spotęgować doznania.
Czym właściwie jest karnawał?
To okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc.
Karnawał wywodzi się z kultów płodności i z kultów agrarnych. Od głębokiej przeszłości utrzymywało się przekonanie, że im wyższe będą skoki bawiących się, tym wyżej będzie rodziło zboże. Między innymi dlatego karnawał jest tak ściśle związany z tańcami. W wielu krajach europejskich, zwłaszcza na wsiach, praktykowano także tańce dookoła ogniska, najczęściej w formie koła.
Współcześnie karnawał nieodłącznie kojarzy się z Sambodromem w brazylijskim Rio de Janeiro, gdzie roznegliżowane tancerki prezentują układy samby.