Trwa ładowanie...

Na tak mocny polski thriller czekali czytelnicy

Psychodeliczny nastrój, mroczna tajemnice, sekrety z przeszłości… Do księgarń trafia właśnie "Bliżej, niż myślisz”. Ewa Przydryga po mistrzowsku prowadzi narrację, zagląda w zakamarki ludzkiej duszy i wyciąga na światło dzienne wszystkie najgłębiej skrywane tajemnice swoich bohaterów. Takiego thrillera psychologicznego jeszcze w Polsce nie było.

Na tak mocny polski thriller czekali czytelnicyŹródło: materiały partnera
d2c58ky
d2c58ky

Artykuł sponsorowany

Mimo rosnącego zainteresowania tym gatunkiem o dobry thriller coraz trudniej. To, co jeszcze niedawno budziło niepokój czytelników dziś budzi jedynie obojętność. "Bliżej niż myślisz” wnosi mocny powiew świeżości. Znajdziemy tu wszystko, czego oczekujemy od świetnego thrillera psychologicznego. Powieść Ewy Przydrygi trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i długo nie pozwala o sobie zapomnieć.

–Nika jest właścicielką nadmorskiego pensjonatu. To wie o niej każdy. Niewielu wie jednak, że jest też bardzo skrzywdzoną dziewczyną, ze złożoną przeszłością - opowiada o swojej bohaterce autorka. Nikę poznajemy w momencie, gdy staje się świadkiem morderstwa. Jest przekonana, że na ekranie monitoringu widziała jak ktoś wynosi z wynajmowanego pokoju ciało młodej dziewczyny. Natychmiast dzwoni na policję.

Jednak jej zeznania wydają się mało wiarygodne – wskazany przez nią pokój wygląda na niezamieszkany, zniknęło również nagranie z monitoringu. Widząc, że policjanci nie są zainteresowani tą sprawą, Nika sama postanawia dotrzeć do prawdy. – Chciałam, żeby w tym momencie przed czytelnikiem stanęły mocne pytania. Kim była tajemnicza dziewczyna? Kto ją zabił? Czy mordercą jest ktoś, kogo może znać? - mówi Ewa Przydryga. I faktycznie poziom zaintrygowania czytelnika jest w powieści bardzo mocny.

d2c58ky

Nika musi się zmierzyć z własnymi lękami, strachem i wyobraźnią. Zostawiła za sobą właściwie wszystko – przyjacielskie relacje, znajomych, wspomnienia. Z przeszłością łączą ją jedynie nabrzmiała blizna na brzuchu oraz zaklejone pudła, które stoją w garażu jedno na drugim i pokrywają się coraz grubszą warstwą kurzu. Powracające traumatyczne wspomnienia nie pozwolą jej jednak normalnie żyć. Jeśli nie umie zaufać nawet sobie, to komu właściwie może wierzyć? Nika musi działać szybko, zagrożenie może być blisko, bliżej, niż myśli…

"Bliżej niż myślisz" to wypełniony napięciem i silnymi emocjami thriller psychologiczny. Jest to również opowieść o godzeniu się z przeszłością, o przemocy zamkniętej w czterech ścianach, o zemście oraz zbrodni (nie)doskonałej. Pierwsi recenzenci są zgodni: po tę książkę warto sięgnąć! "Bliżej niż myślisz” to prawdziwa gratka dla fanów mrocznych klimatów. Nareszcie doczekałam się rasowego przedstawiciela mojego ukochanego gatunku Przepadniecie! – pisze Małgorzata Tinc, recenzentka thrillerów znana użytkowników social media lepiej jako Lady Margot. "Bliżej niż myślisz” to tajemnicza powieść, którą czyta się z niepewnością i niepokojem. Przydryga zadbała o to, aby utrzymać ten klimat do końca historii – dodaje Paula Sieczko, znana bookstagramerka prowadząca poczytnego bloga Rude Recenzuje.

Jedno jest pewne: powieść Ewy Przydrygi wciąga, intryguje i pochłania czytelnika bez reszty, grając jego uczuciami i lękami. Fani B.A. Paris, Alexa Michaelidesa czy A.J. Finna odnajdą w tej książce wszystko to, co cenią najbardziej. Książkę można już kupić w księgarniach.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Artykuł sponsorowany

d2c58ky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2c58ky