Trwa ładowanie...
dkse0ah

Nadzy mężczyźni w kontrowersyjnym kalendarzu

Kalendarz ze zdjęciami nagich mężczyzn w kościelnej scenerii to pomysł rumuńskiej grupy Orthodox Church na walkę z homofobią w prawosławnym kościele.
Share
Nadzy mężczyźni w kontrowersyjnym kalendarzu
Źródło: www.orthodox-calendar.com
dkse0ah

Kalendarz ze zdjęciami nagich mężczyzn w kościelnej scenerii, to pomysł rumuńskiej grupy Orthodox Church na walkę z homofobią w prawosławnym kościele. Fotografie w edycji na 2015 rok nawiązują do siedmiu grzechów głównych. Jak piszą pomysłodawcy, ich celem było przypomnienie, że homoseksualizm nie jest jednym z nich. Inicjatorzy pochodzą z Rumunii, jednak ich projekt jest skierowany do wszystkich krajów, gdzie prawosławie jest jednym z wyznań.

(fot. www.orthodox-calendar.com)

- Składamy hołd tolerancji społecznej, w reakcji na średniowieczne poglądy wielu hierarchów prawosławnych. Według nich, osoby LGBT nagle stały się najgorszym rodzajem grzeszników - piszą członkowie Orthodox Church. - Chcieliśmy pokazać, że nie wszyscy wyznawcy prawosławia pasują do stereotypu konserwatysty przedstawianego w mediach. To raczej zwyczajni ludzie z różnymi pasjami, preferencjami i pragnieniami. Jednocześnie nasz kalendarz ironicznie podchodzi do samego Kościoła prawosławnego, który w ostatnich latach został uwikłany w skandale korupcyjne, skandaliczne zachowania i homofobię - opisują twórcy kalendarza.

Orthodox Calendar jest publikowany od 2012 roku i od początku cieszy się powodzeniem w środowiskach gejowskich. Przedstawia nagich lub półnagich mężczyzn - członków Kościoła prawosławnego z postkomunistycznych krajów Europy Wschodniej.

(fot. www.orthodox-calendar.com)

Na podstawie www.orthodox-calendar.com/(gabi), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Nowy kalendarz Pirelli 2015. Lateks, pejcze i naga Vodianova w pianie*

* Te kobiety udowadniają, że choroba nie ujmuje im piękna*

* Najgorszy rozbierany kalendarz w historii?*

Kalendarze na 2015 rok. Sprawdź najlepsze oferty!

dkse0ah

Podziel się opinią

Share
dkse0ah
dkse0ah