ycipk-3bujr1

Najbardziej umięśniona ciężarna świata urodziła. Chłopczyk jest zdrowy

Nie bez powodu Sarę Stage nazywa się "mamą z sześciopakiem". Nawet w ciąży nie przestała intensywnie trenować i gdyby nie lekko zaokrąglony brzuszek, jej figura nie odbiegałaby zupełnie od tej sprzed ciąży. Teraz modelka i gwiazda Instagrama została mamą po raz drugi i wszystko wskazuje na to, że i tym razem błyskawicznie wróci do swojej idealnej sylwetki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sarah Stage urodziła drugiego synka.
Sarah Stage urodziła drugiego synka. (Instagram.com)
ycipk-3bujr1

Sarah Stage zasłynęła dzięki wyraźnie rysującym się mięśniom na swoim ciążowym brzuszku. Modelka, która od wielu lat intensywnie trenowała, postanowiła nie rezygnować z dotychczasowego trybu życia również w ciąży. Nie zraziły ją do tego pomysłu nawet lawiny nieprzychylnych komentarzy ze strony internautów.

W poniedziałek celebrytka urodziła swoje drugie dziecko. Mały Logan Alexander przyszedł na świat w wyniku cesarskiego cięcia. Chłopczyk waży 3,23 kg i jest braciszkiem dwuletniego Jamesa Huntera, pierwszego synka Sary i jej męża.

W czasie drugiej ciąży modelka postanowiła odpowiedzieć na hejt, którego doświadczała z uwagi na swój tryb życia. – Są ludzie, którzy myślą, że ponieważ ćwiczę w ciąży, muszę mieć obsesję na punkcie swojego wyglądu. W rzeczywistości mam obsesję na punkcie tego, by żyć zdrowo, tak, bym ja i moje dziecko doświadczało wszystkiego, co najbardziej wartościowe – napisała na Instagramie Stage.

ycipk-3bujr1

Modelka i jej mąż poinformowali media o przyjściu na świat potomka. W komunikacie dla "E!" dzielili się radością, jaką odczuwają z powodu kolejnego synka. – Jesteśmy podekscytowani i szczęśliwi, mogąc powitać Logana w naszej rodzinie. Sarah, jej mąż Kris i mały Logan teraz odpoczywają – informowali rodzice.

Coraz więcej fit-mam
Czy wyczerpujące treningi w czasie ciąży są bezpieczne dla matki i płodu? Lekarze konsekwentnie powtarzają, że jeśli chodzi o aktywność fizyczną w ciąży, wszystko zależy od trybu życia, jaki wcześniej prowadziła ciężarna. Jeśli była dotąd osobą wysportowaną i przyzwyczajoną do wysiłku fizycznego, nie musi całkowicie rezygnować z ćwiczeń, kiedy spodziewa się dziecka. Absolutnie niewskazane jest jednak zaczynanie treningu czy odchudzania dopiero wówczas, gdy kobieta zajdzie w ciążę.

ycipk-3bujr1

Z drugiej strony od dawna nie uważa się, że ciężarna powinna spędzać całe dnie na kanapie i jeść za dwoje. – Szczupłe ciało to nie tylko moda. Najczęściej to też i zdrowie, dlatego należy dążyć do prawidłowej (ale nie wychudzonej – podkreślam to bardzo mocno) budowy ciała i dbać o nią również w ciąży. Ruch dobrany do możliwości i stanu zdrowia spodziewającej się dziecka kobiety może zdziałać wiele dobrego – mówiła w rozmowie z WP Kobieta dr n. med. Ewa Kurowska, ginekolog i Ordynator Kliniki Położnictwa i Zdrowia Kobiety w Szpitalu Medicover.

Właściwa dieta i aktywność fizyczna korzystnie wpływają zarówno na rozwój dziecka, jak i zdrowie i samopoczucie matki. Właściwa, to znaczy dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości każdej kobiety. Warto o tym pamiętać, przeglądając zdjęcia i filmiki zamieszczane przez Sarę Stage, a niedawno choćby Annę Lewandowską. Kiedy chodzi o życie i zdrowie zarówno ciężarnej, jak i dziecka, nie możemy po prostu ślepo podążać za modą.

– Pacjentkom, które preferują „kanapowy” styl życia, przy prawidłowym przebiegu ciąży najczęściej proponujemy spacery i ćwiczenia pod okiem specjalisty mającego doświadczenie w pracy z kobietami ciężarnymi i w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. Ośrodków, które proponują szeroką gamę tego rodzaju zajęć, jest bardzo dużo – wyjaśnia ginekolog.

"Crossfit mama": "W trzeciej ciąży przytyłam 17 kilo. Dwa tygodnie po porodzie już trenowałam!"

ycipk-3bujr1
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3bujr1

ycipk-3bujr1
ycipk-3bujr1