WP

Najbardziej umięśniona ciężarna świata urodziła. Chłopczyk jest zdrowy

Nie bez powodu Sarę Stage nazywa się "mamą z sześciopakiem". Nawet w ciąży nie przestała intensywnie trenować i gdyby nie lekko zaokrąglony brzuszek, jej figura nie odbiegałaby zupełnie od tej sprzed ciąży. Teraz modelka i gwiazda Instagrama została mamą po raz drugi i wszystko wskazuje na to, że i tym razem błyskawicznie wróci do swojej idealnej sylwetki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sarah Stage urodziła drugiego synka.
Sarah Stage urodziła drugiego synka. (Instagram.com)
WP

Sarah Stage zasłynęła dzięki wyraźnie rysującym się mięśniom na swoim ciążowym brzuszku. Modelka, która od wielu lat intensywnie trenowała, postanowiła nie rezygnować z dotychczasowego trybu życia również w ciąży. Nie zraziły ją do tego pomysłu nawet lawiny nieprzychylnych komentarzy ze strony internautów.

W poniedziałek celebrytka urodziła swoje drugie dziecko. Mały Logan Alexander przyszedł na świat w wyniku cesarskiego cięcia. Chłopczyk waży 3,23 kg i jest braciszkiem dwuletniego Jamesa Huntera, pierwszego synka Sary i jej męża.

W czasie drugiej ciąży modelka postanowiła odpowiedzieć na hejt, którego doświadczała z uwagi na swój tryb życia. – Są ludzie, którzy myślą, że ponieważ ćwiczę w ciąży, muszę mieć obsesję na punkcie swojego wyglądu. W rzeczywistości mam obsesję na punkcie tego, by żyć zdrowo, tak, bym ja i moje dziecko doświadczało wszystkiego, co najbardziej wartościowe – napisała na Instagramie Stage.

Modelka i jej mąż poinformowali media o przyjściu na świat potomka. W komunikacie dla "E!" dzielili się radością, jaką odczuwają z powodu kolejnego synka. – Jesteśmy podekscytowani i szczęśliwi, mogąc powitać Logana w naszej rodzinie. Sarah, jej mąż Kris i mały Logan teraz odpoczywają – informowali rodzice.

Coraz więcej fit-mam
Czy wyczerpujące treningi w czasie ciąży są bezpieczne dla matki i płodu? Lekarze konsekwentnie powtarzają, że jeśli chodzi o aktywność fizyczną w ciąży, wszystko zależy od trybu życia, jaki wcześniej prowadziła ciężarna. Jeśli była dotąd osobą wysportowaną i przyzwyczajoną do wysiłku fizycznego, nie musi całkowicie rezygnować z ćwiczeń, kiedy spodziewa się dziecka. Absolutnie niewskazane jest jednak zaczynanie treningu czy odchudzania dopiero wówczas, gdy kobieta zajdzie w ciążę.

Z drugiej strony od dawna nie uważa się, że ciężarna powinna spędzać całe dnie na kanapie i jeść za dwoje. – Szczupłe ciało to nie tylko moda. Najczęściej to też i zdrowie, dlatego należy dążyć do prawidłowej (ale nie wychudzonej – podkreślam to bardzo mocno) budowy ciała i dbać o nią również w ciąży. Ruch dobrany do możliwości i stanu zdrowia spodziewającej się dziecka kobiety może zdziałać wiele dobrego – mówiła w rozmowie z WP Kobieta dr n. med. Ewa Kurowska, ginekolog i Ordynator Kliniki Położnictwa i Zdrowia Kobiety w Szpitalu Medicover.

WP

Właściwa dieta i aktywność fizyczna korzystnie wpływają zarówno na rozwój dziecka, jak i zdrowie i samopoczucie matki. Właściwa, to znaczy dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości każdej kobiety. Warto o tym pamiętać, przeglądając zdjęcia i filmiki zamieszczane przez Sarę Stage, a niedawno choćby Annę Lewandowską. Kiedy chodzi o życie i zdrowie zarówno ciężarnej, jak i dziecka, nie możemy po prostu ślepo podążać za modą.

– Pacjentkom, które preferują „kanapowy” styl życia, przy prawidłowym przebiegu ciąży najczęściej proponujemy spacery i ćwiczenia pod okiem specjalisty mającego doświadczenie w pracy z kobietami ciężarnymi i w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. Ośrodków, które proponują szeroką gamę tego rodzaju zajęć, jest bardzo dużo – wyjaśnia ginekolog.

"Crossfit mama": "W trzeciej ciąży przytyłam 17 kilo. Dwa tygodnie po porodzie już trenowałam!"

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP