Najgorsze piętro do mieszkania. Wielu już pożałowało

Wybór mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Jeżeli właśnie decydujesz się na kupno, sprawdź, które piętra są najlepsze oraz najgorsze do mieszkania. Choć niewielu o tym myśli, fakt ten wpływa na naprawdę wiele kwestii.

Wybór mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu
Wybór mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Metraż, lokalizacja, nowe czy stare budownictwo. Te kwestie mają ogromny wpływ na to, jakie mieszkanie powinniśmy wybrać. Ale nie tylko. Choć niewiele osób skupia się na wyborze najlepszego piętra, niektóre z nich mają więcej wad niż zalet. Sprawdź to, zanim zdecydujesz się na zakup.

Nie wybieraj tego piętra do mieszkania

Parter, środek, a może ostatnie piętro? Jak wiadomo, każdy z nas ma swoje upodobania, jednak istnieją ogólne "za" i "przeciw", które piętra warto wybrać, a których lepiej unikać.

Ryzykowny jest parter - niezależnie od tego, czy jest to nowe, czy stare budownictwo, czyli budynek ukończony przed 2000 rokiem. Parter, choć najczęściej ma dostęp do ogrodu, a mieszkania na nim są zazwyczaj tańsze, jest miejscem, w którym spotkasz się z najczęstszymi wędrówkami sąsiadów, a także problemami z owadami.

W starszym budownictwie będzie tam również zimno, dlatego jesienią i zimą możesz przepłacić za ogrzewanie. W czasach inflacji to spory problem.

Nie inaczej jest z ostatnim piętrem - w szczególności, jeżeli budynek jest starszy. Po pierwsze, nie każdy blok posiada windę. Po drugie, ostatnie piętra są wyjątkowo uciążliwe, jeśli chodzi o wahania temperatur. Zimą będzie zimo, latem - wręcz upalnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Te piętra uchodzą za najbardziej optymalne

"Konkurs" na najlepsze piętra do zamieszkania wygrywają więc piętra środkowe, czyli wszystkie pomiędzy partnerem a ostatnim piętrem. Dlaczego? Temperatura w mieszkaniach po środku budynku jest najbardziej wyrównana. Środkowe piętra są bezpieczniejsze od parteru, a dodatkowo - w ich przypadku można obyć się bez windy. Im wyżej, ruch na klatce schodowej także będzie mniejszy.

Ostatecznie przy wyborze piętra warto kierować się jednak własnymi upodobaniami.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (369)