Qaqwqwrqw

Najważniejszy i rzadko doceniany kosmetyk. Sprawdź nasze polecane kremy nawilżające

Wydaje ci się, że, skoro twoja skóra nie jest przesuszona, to nie potrzebujesz kremu nawilżającego? Ten błąd może kosztować cię wiele w przyszłości! Warto dowiedzieć się, jakie zagrożeni niesie za sobą nieodpowiednio nawodniona skóra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcesz cieszyć się jedwabiście gładką skórą? Zastosuj odpowiednie kosmetyki
Chcesz cieszyć się jedwabiście gładką skórą? Zastosuj odpowiednie kosmetyki (iStock.com, Fot: iStock)
Qaqwqwrqw

Dlaczego w ogóle powinnaś zastanawiać się nad tak banalnym kosmetykiem jak krem nawilżający?

Ochroń się przed zmarszczkami

Szalenie istotne dla zachowania na długie lata młodego wyglądu skóry jest dbanie o wysoki poziom jej nawilżenia. Pozwala to dwutorowo zapobiegać przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Po pierwsze: stosowanie kosmetyków nawilżających ogranicza przeznaskórkową utratę wody, której efektem jest osłabienie włókien kolagenowych, a w konsekwencji szybsza utrata jędrności skóry. Po drugie: optymalnie nawilżona skóra to także szczelna bariera ochronna skóry, która jest w stanie skutecznie obronić się przed wolnymi rodnikami.

Skóra nawilżona to zwyczajnie skóra piękniejsza. Pełna witalności, wypoczęta i wyglądająca na młodszą niż jest w rzeczywistości. Porządny krem nawilżający to najszybszy sposób na zauważalną poprawę kondycji skóry, niezależnie od jej rodzaju.

Jeszcze kilka lat temu dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było intensywne odtłuszczanie skóry. Dziś wiemy, że to błąd, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z nadaktywności gruczołów łojowych, co… z przesuszenia naskórka. Najtrafniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu najlepiej sprawdzi się krem z kwasem hialuronowym.

Lekka konsystencja zapewnia upragnioną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ukojenie odwodnionym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy nie jest komodogenny - nie powoduje powstawania zaskórników. Regularne aplikowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest zwiększanie skuteczności innych kosmetyków. Tylko prawidłowo nawilżona skóra stuprocentowo wykorzystuje potencjał składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z niedoskonałościami.

krem na palcu 123RF
Podziel się

Zbawienie dla skóry

Kolagen cieszy się zasłużoną opinią pogromcy zmarszczek, co ciekawe niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego właściwości nawilżających. Krem z kolagenem nie tylko z łatwością uzupełnia niedostatki nawilżenia naskórka, ale co więcej tworzy na jego powierzchni warstwę ochronną. W efekcie chroni skórę nie tylko przed utratą odzyskanego nawilżenia, ale i przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Ma to kluczowe znaczenie w pielęgnacji skóry suchej, która, ze względu na braki w nawilżeniu, jest narażona na przedwczesne pojawienie się zmarszczek. Warto jak najszybciej – już po 25. roku życia – regularnie używać kremy i sera kolagenowe, tym bardziej jeśli twoja skóra ma tendencję do przesuszania się.

Jednym z najmniej przyjemnych skutków odwodnienia skóry może być naruszenie szczelności płaszcza lipidowego. Pozbawiona niezbędnych mechanizmów obronnych skóra staje się bardzo wrażliwa i podrażniona. W jej przypadku krem nawilżający powinien nie tylko uzupełniać niedobory nawilżenia, ale także wzmacniać skórę.

Qaqwqwrqw

Krem z oliwą z oliwek to prawdziwe bogactwo cennych kwasów tłuszczowych, który jest niczym regenerująca bomba dla uszkodzonej i podrażnionej skóry. Skutecznie odtwarza naruszony płaszcz hydrolipidowy skóry, przynosząc natychmiastową ulgę podrażnień. Jednocześnie oliwa świetnie chroni skórę przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Nic więc dziwnego, że krem z oliwą z oliwek zdobył uznanie jako jeden z najskuteczniejszych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień.

Zdrowa skóra to nawilżona skóra. Systematycznie stosuj dopasowany do twojej cery krem nawilżający. Lata miną, a ty wciąż będziesz cieszyć się pełną blasku skórą.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw