Największa przyjemność bez stosunku. Badaczka odkryła metodę

Największa przyjemność bez stosunku. Badaczka odkryła metodę

Jak osiągnąć orgazm?
Jak osiągnąć orgazm?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
17.11.2023 21:01, aktualizacja: 17.11.2023 21:47

Wydawać by się mogło, że panie, aby osiągnąć orgazm, muszą uprawiać z kimś seks albo się masturbować. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego. Kobiety mogą osiągać rozkosz w sytuacjach, w których zupełnie się tego nie spodziewają.

"Ok. 4 proc. pań nigdy nie osiąga orgazmu w wyniku stymulacji seksualnej" — powiedziała Anna Golan, seksuolożka z Gabinetu Terapeutycznego w Warszawie w rozmowie z WP Parenting. Okazuje się jednak, że istnieją inne czynności, które mogą pomóc nam doświadczyć przyjemności. Co ciekawe, może to być prostsze, niż nam się wydaje.

Jak osiągnąć orgazm bez stosunku? Ćwicz!

Nie jest tajemnicą, że ruch to zdrowie. Okazuje się jednak, że może on także pomóc w osiągnięciu prawdziwej rozkoszy (i nie mamy na myśli tu treningu skupiającego się na mięśniach Kegla).

Potwierdza to dr Debby Herbenick, ekspertka zajmująca się seksualnością kobiet w Centrum Zdrowia Seksualnego Indiana University, która postanowiła przebadać 500 pań w wieku od 18 do 63 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aż 30 proc. z nich osiągnęło niespodziewany orgazm podczas ćwiczeń z ciężarami. Co więcej, badane przyznały jednocześnie, że nie myślały wówczas o niczym podniecającym.

Kolejnym sposobem na poczucie prawdziwej przyjemności jest joga. W tym przypadku metoda ta sprawdziła się aż u 20 proc. pań. Okazuje się, że niewiele mniejsza szansa na orgazm jest także podczas jazdy na rowerze. Kobiety, które wzięły udział w eksperymencie dr Herbenick szczytowały również podczas biegania oraz wędrówki po górach.

Dlaczego aż tak wielu badanym udawało im się osiągnąć orgazm? Okazuje się, że podczas aktywności fizycznej panie pobudzały swoje mięśnie. Te z kolei za pomocą konkretnych receptorów wysyłały sygnały do mózgu, który później pozwalał im doznać prawdziwej rozkoszy.

Orgazm podczas porodu? Zdarza się częściej niż nam się wydaje

Kiedy pomyślimy o porodzie, do głowy przychodzi nam nie tylko cud narodzin, ale również niewyobrażalny ból, o którym jednak wiele pań szybko zapomina. Okazuje się, że to właśnie podczas narodzin dziecka można nieoczekiwanie szczytować.

Badania przeprowadzone przez Positive Birth Movement oraz Channel Mum wykazały, że aż 6 proc. kobiet odczuwa orgazm podczas porodu.

"Podczas akcji porodowej dochodzi do stymulacji kanału rodnego, szyjki macicy, pochwy, łechtaczki. Także same skurcze macicy, choć bolesne, mogą być źródłem przyjemności. Każda kobieta reaguje na te same bodźce nieco inaczej, różne osoby mają też inny próg bólu" - powiedział w Medexpress.pl prof. Barry Komisaruk z Rutgers University w stanie New Jersey.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl