Trwa ładowanie...
d4504aw
NaProTechnologia alternatywą dla in vitro. Nawet 90 proc. skuteczności

NaProTechnologia alternatywą dla in vitro. Nawet 90 proc. skuteczności

Metoda polega na diagnozowaniu i leczeniu niepłodności poprzez dokładne obserwacje kobiecego organizmu i tworzeniu na tej podstawie indywidualnych wytycznych dla każdej pary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4504aw

NaProTechnologia powstała 30 lat temu jako skrót od słów Natural Procreative Technology (metoda naturalnej prokreacji). Jest metodą diagnozowania i leczenia niepłodności, polegającą na prowadzeniu dokładnych obserwacji kobiecego organizmu i dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb każdej pary. W metodzie tej wykorzystuje się znane i dostępne we współczesnej medycynie formy leczenia farmakologicznego i chirurgicznego, które w pełni współpracują z układem rozrodczym pacjentki.

NaProTechnologia wyklucza wszelkie rodzaje rozrodu wspomaganego. Zakłada wyłącznie naturalne poczęcie. W Polsce specjalizuje się w metodzie prawie stu lekarzy, a liczba zapłodnień to kilka tysięcy. Wciąż jednak bardziej znane przez pacjentów i popularyzowane przez rząd jest in vitro.

O tym, które pary mogą korzystać z NaProTechnologii oraz o skuteczności metody (a ta jest wysoka, bo wynosi nawet 90 proc.), opowiedziała lekarz Ewa Ślizień-Kuczabska z gabinetu Profamilia2000. Specjalistka dodała, że z terapii mogą korzystać jedynie pary, będące w związku formalnym. Zdaniem lekarzy zmniejsza to ryzyko porzucenia dziecka np. w przypadku, gdy maleństwo urodzi się z niepełnosprawnością.

d4504aw

Podziel się opinią

Share

d4504aw

d4504aw