Blisko ludziNaProTechnologia alternatywą dla in vitro. Nawet 90 proc. skuteczności

NaProTechnologia alternatywą dla in vitro. Nawet 90 proc. skuteczności

29.09.2015 09:56, aktual.: 19.10.2015 12:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Metoda polega na diagnozowaniu i leczeniu niepłodności poprzez dokładne obserwacje kobiecego organizmu i tworzeniu na tej podstawie indywidualnych wytycznych dla każdej pary.

NaProTechnologia powstała 30 lat temu jako skrót od słów Natural Procreative Technology (metoda naturalnej prokreacji). Jest metodą diagnozowania i leczenia niepłodności, polegającą na prowadzeniu dokładnych obserwacji kobiecego organizmu i dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb każdej pary. W metodzie tej wykorzystuje się znane i dostępne we współczesnej medycynie formy leczenia farmakologicznego i chirurgicznego, które w pełni współpracują z układem rozrodczym pacjentki.

NaProTechnologia wyklucza wszelkie rodzaje rozrodu wspomaganego. Zakłada wyłącznie naturalne poczęcie. W Polsce specjalizuje się w metodzie prawie stu lekarzy, a liczba zapłodnień to kilka tysięcy. Wciąż jednak bardziej znane przez pacjentów i popularyzowane przez rząd jest in vitro.

O tym, które pary mogą korzystać z NaProTechnologii oraz o skuteczności metody (a ta jest wysoka, bo wynosi nawet 90 proc.), opowiedziała lekarz Ewa Ślizień-Kuczabska z gabinetu Profamilia2000. Specjalistka dodała, że z terapii mogą korzystać jedynie pary, będące w związku formalnym. Zdaniem lekarzy zmniejsza to ryzyko porzucenia dziecka np. w przypadku, gdy maleństwo urodzi się z niepełnosprawnością.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (171)