Trwa ładowanie...
d3w9v6d

Nastolatka straciła wszystkie włosy. Z pomocą przyszła jej matka

Włosy uchodzą za jeden z symboli kobiecości. Dlatego ich utrata może być prawdziwym ciosem. Siedemnastoletnia Madisyn zachorowała na łysienie plackowate. Jednak, zamiast chować głowę pod perukami czy chustkami, zdecydowała się na coś innego. O pomoc poprosiła swoją mamę – artystkę. W efekcie powstała zachwycająca sesja zdjęciowa.
Share
Internauci docenili odwagę dziewczyny i dziękowali jej za inspirację.
Internauci docenili odwagę dziewczyny i dziękowali jej za inspirację. Źródło: Facebook.com
d3w9v6d

Madisn Babcock miała włosy, których zazdrościły jej wszystkie koleżanki. Długie, gęste, lekko falowane, blond. Jednak w ciągu kilku miesięcy je straciła. Nie był to efekt chemioterapii, a łysienia plackowatego. Dziewczyna bardzo przeżyła utratę włosów, jednak to doświadczenie ją wzmocniło. - To było zupełnie naturalne, że bałam się utraty włosów, a wraz z nimi również pewności siebie. Nie ma chyba żadnej recepty na to, jak poradzić sobie z łysieniem. Jednak przejście przez etap żalu jest konieczne. To może uczynić człowieka silniejszym. Jak już pogodziłam się z utratą włosów, zaczęłam się zastanawiać, jak przygotować się do zdjęcia absolwentów. Widziałam w internecie fotografie dziewczyn, które odważnie pozowały bez nakryć głowy czy peruk. Uznałam, że nie będę chować się w cieniu – wyjaśnia Madisyn w rozmowie z "Huffington Post".

W związku z przygotowaniami do sesji zdjęciowej do szkolnego albumu wpadła więc na pomysł, by nie ukrywać łysiny, lecz ją wyeksponować. Dziewczyna zawsze uważała, że jej mama świetnie maluje. Uważała ją za prawdziwą artystkę. Dlatego to właśnie do niej zwróciła się o pomoc. - Mama zawsze mnie inspirowała i przekonywała, abym była sobą. Co więcej, mama kocha kwiaty. Dlatego uznałam, że będzie idealną osobą do pomalowania mojej głowy – powiedziała Madisyn w rozmowie z "A Plus".

d3w9v6d

Przed sesją zdjęciową marka dziewczyny spędziła kilka godzin na stylizowaniu córki. Siedemnastolatka dumnie prezentowała przed obiektywem aparatu namalowane na skórze głowy polne kwiaty. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. W ten sposób Madisyn nie tylko pokazała swoją pewność siebie, ale również udowodniła rówieśniczkom, że mogą być piękne w każdej sytuacji. Nastolatka chciała również zwiększyć świadomość innych na temat jej choroby.
Zdjęcia wykonała Chelsea Taylor. Kiedy fotografie zostały opublikowane w internecie, posypały się pozytywne komentarze. Internauci docenili odwagę dziewczyny i dziękowali jej za inspirację.

*Zobacz też: Jak dbać o włosy, by nie wypadały *

d3w9v6d

Podziel się opinią

Share
d3w9v6d
d3w9v6d