Trwa ładowanie...

Natalia Kukulska poruszona śmiercią George'a Floyda. "Nienawiść ma się świetnie"

Natalia Kukulska jest wstrząśnięta sytuacją w USA. Morderstwo Georga Floyda, którego dokonał policjant, rozpoczęło serię protestów w amerykańskich miastach. Kukulska na Instagramie pokazała swój stosunek do rasizmu i opublikowała poruszające zdjęcie.

Share
Natalia Kukulska poruszona śmiercią George'a Floyda. "Nienawiść ma się świetnie"
Źródło: ONS
d1nxjtl

Natalia Kukulska odniosła się do wydarzeń, jakie miały miejsce w USA. Artystka opublikowała na Instagramie zdjęcie zrobione zapewne podczas jednego z licznych protestów, które odbyły się w wielu miastach Ameryki po tym, jak George Floyd został zamordowany przez policjanta, na oczach przechodniów. Na fotografii widać małego, może siedmioletniego, czarnoskórego chłopca, który stoi na ulicy, a w dłoniach trzyma transparent z napisem: "Czy ja będę następny”?

Natalia Kukulska o rasizmie

Kukulska przyznała, że dawno nic ją tak nie poruszyło, a obraz umierającego Georga Floyda, mówiącego, że nie może oddychać, nadal ma przed oczami. Sytuacja stała się pretekstem do rozważań nad rasizmem i nienawiścią. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie.

Córka Anny Jantar na Instagramie napisała: "Nienawiść ma się świetnie. Popularna jest w różnych obszarach życia. Kolor skóry, wyznanie, orientacja seksualna, nawet upodobania muzyczne... inna opinia na jakikolwiek temat i już jest pretekst do nienawiści, agresji. Stamtąd blisko już do piekła, które sobie coraz sprawniej organizujemy bawiąc się w Bogów, ekspertów od wszystkiego i za wszelką cenę... Zepsuł nam się świat".

d1nxjtl

Nie sposób nie zgodzić się ze smutną refleksją Natalii Kukulskiej. Patrząc na obrazki z Los Angeles, Nowego Jorku, Minneapolis, a nawet bliżej – na hejt wylewający się z publicznych mediów i mediów społecznościowych, trudno nie mieć wrażenia, że żyjemy w bardzo brutalnych czasach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nxjtl

Podziel się opinią

Share
d1nxjtl
d1nxjtl