ycipk-wouqwz

Natalie Portman o feminizmie w Hollywood

Natalie Portman uważa, że Hollywood nie potrafi pokazywać silnych kobiecych postaci, ponieważ w interpretacji scenarzystów najczęściej przypominają one mężczyzn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Natalie Portman o feminizmie w Hollywood
(AFP)
ycipk-wouqwz

Natalie Portman uważa, że Hollywood nie potrafi pokazywać silnych kobiecych postaci, ponieważ w interpretacji scenarzystów najczęściej przypominają one mężczyzn. A bohaterowie męscy są często jednowymiarowi. O swoich przemyśleniach opowiedziała w wywiadzie dla magazynu „Elle”.
- Chcę zobaczyć w kinie każdą możliwą wersję kobiecej i męskiej postaci – wyjaśnia aktorka.

- Chcę, żeby pokazywane one były jako pełnoetatowi rodzice lub pracownicy lub kombinacje jednej i drugiej wersji. Chcę, żeby mogli być wyzwoleni seksualnie i żeby nie obrzucano ich z tego powodu wyzwiskami. Chcę, żeby pozwolono im na bycie słabymi, silnymi, szczęśliwymi i smutnymi – po prostu ludzkimi. Hollywod błędnie zakłada, że jeśli kręci się film „feministyczny” to kobieta powinna skopać komuś tyłek i wygrać. To nie jest feminizm, to postawa macho. Film o słabej, bezbronnej kobiecie także może być feministyczny, jeśli będzie ona przedstawiona jako realna postać, w której sytuację będzie można się wczuć.

(ma)

ycipk-wouqwz

POLECAMY:

* Natalie Portman niespieszno do kolejnej ciąży*

* Natalie Portman blondynką! Wciąż piękna?*

* Natalie Portman paliła zioło*

ycipk-wouqwz
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-wouqwz

ycipk-wouqwz
ycipk-wouqwz