Nawet 2 tys. zł na wakacje. Wystarczy złożyć wniosek

"Wakacje pod gruszą" - nawet do 2 tysięcy złotych
"Wakacje pod gruszą" - nawet do 2 tysięcy złotych
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Marcin Tryc

05.07.2023 17:12, aktual.: 05.07.2023 20:19

Sezon urlopowy trwa w pełni. Co zrobić jeśli nasz budżet nie pozwala na długi odpoczynek, a my potrzebujemy wolnego? Pomocne może okazać się dofinansowanie wczasów, które może wynieść nawet 2 tys. zł. Aby otrzymać "wakacje pod gruszą" należy jednak spełnić kilka warunków.

Wakacje to okres kiedy możemy skorzystać ze słonecznej pogody i poświęcić czas na relaks i wypoczynek. Ci, którzy chcieliby wyjechać na wczasy, lecz nie mają na to funduszy, mogą skorzystać z tzn. "wakacji pod gruszą". Dofinansowanie wypoczynku z funduszu socjalnego oferuje wiele firmy zatrudniających więcej niż 50 osób, a warunki jego otrzymania, znajdują się w regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Co dokładnie należy zrobić, aby otrzymać dodatkowe środki na urlop?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na "wczasy pod gruszą" można pojechać w dowolnym momencie w roku

Jeśli nasz pracodawca zapewnia "wakacje pod gruszą" należy złożyć wniosek, a także sprawdzić, jaka wysokość dofinansowania nam przysługuje. Wniosek należy złożyć przed lub po odbytym urlopu i koniecznie należy dołączyć do niego oświadczenie o dochodach na osobę. Nie ma znaczenie kiedy zostanie wybrany urlop wypoczynkowy, a także jak spędzi się dni wolne. Jeśli chcemy wybrać się na "wczasy pod gruszą" możemy więc wyjechać za granice miasta, kraju lub po prostu odpocząć we własnym domu.

Morze bałtyckie jest najczęściej wybieranym kierunkiem na "wczasy pod gruszą"
Morze bałtyckie jest najczęściej wybieranym kierunkiem na "wczasy pod gruszą"© Adobe Stock

Aby otrzymać "wakacje pod gruszą", trzeba jednak spełnić kilka warunków. W przyznaniu dofinansowania pod uwagę brana jest przede wszystkim sytuacja życiowa, ale także rodzinna i materialna danego pracownika. To właśnie te czynniki wpływają na wysokość otrzymanych środków. "Wczasy po gruszą" powinny trwać nieprzerwanie przez 10 dni.

Dofinansowanie może wynieść ponad 2 tysiące zł

Warto pamiętać, że osoby zatrudnione na pełnym etacie otrzymają wyższe świadczenie niż osoby na częściowym etacie. Dodatkowo, osoby o gorszej sytuacji materialnej oraz pracujące w szczególnych warunkach mogą otrzymać dodatkowe wsparcie finansowe. 

"Wakacje pod gruszą" można spędzić m.in. w Tatrach
"Wakacje pod gruszą" można spędzić m.in. w Tatrach© Unsplash.com | Kamil Wróblewski

Przyjmując, że wysokość świadczenia urlopowego jest równa odpisowi podstawowego na Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS), w 2023 roku osoby zatrudnione na pełnym etacie mogą otrzymać 1662,97 zł. Pracownicy zatrudnieni na ¾ etatu - 1247,23 zł, na ½ - 831,49 zł, a ci na ¼ - 415,74 zł. Pracownikowi wykonującemu obowiązki w warunkach szczególnie uciążliwych, na pełnym etacie może przysługiwać aż 2217,29 zł. Osoby zatrudnione na połowę etatu mogą otrzymać 1108,65 zł, ci na ¾ etatu - 1662,97 zł, a zatrudnieni na ¼ - 554,32 zł.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także