Trwa ładowanie...

Nawilża, koi i chroni przed przedwczesnym starzeniem. Zobacz polecane kremy do cery suchej

Nawilżanie skóry to najważniejszy element codziennej pielęgnacji. Jest tym ważniejszy, im szybciej skóra traci nawilżenia. Sprawdź, co powinien zawierać idealny krem do cery suchej, by przynieść ukojenie i zapewnić młody wygląd przez długie lata.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nawilża, koi i chroni przed przedwczesnym starzeniem. Zobacz polecane kremy do cery suchej
Źródło: iStock.com
d4lwwkw

Równie istotne dla zachowania przez długie lata młodo wyglądającej skóry jest dbanie o odpowiedni poziom jej nawilżenia. Pozwala to wielowymiarowo zapobiegać przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Po pierwsze: stosowanie kosmetyków nawilżających ogranicza transepidermalną utratę wody, której efektem jest osłabienie włókien kolagenowych, a w konsekwencji przedwczesna utrata elastyczności skóry. Po drugie: optymalnie nawilżona skóra to także nieprzepuszczalna bariera ochronna skóry, która jest w stanie skutecznie obronić się przed wolnymi rodnikami.

Kolagen zdobył sławę pogromcy zmarszczek, co ciekawe niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego właściwości nawilżających. Krem z kolagenem nie tylko skutecznie uzupełnia niedostatki nawilżenia naskórka, ale dodatkowo tworzy na jego powierzchni warstwę ochronną. W efekcie zabezpiecza skórę nie tylko przed utratą odzyskanego nawilżenia, ale również przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ma to istotne znaczenie w pielęgnacji skóry odwodnionej, która, ze względu na braki w nawilżeniu, jest zagrożona przedwczesnym starzeniem się. Warto jak najwcześniej – nawet od 25. roku życia – regularnie używać kosmetyki z kolagenem, tym bardziej jeśli twoja skóra ma tendencję do przesuszania się.

Zbyt częste wysuszenie naskórka źle wpływa na szczelność płaszcza hydrolipidowego skóry i w konsekwencji zwiększyć jej uwrażliwienie na czynniki zewnętrzne oraz stosowane kosmetyki. Jeśli twoja skóra coraz częściej jest podrażniona, ratunek przyniesie ci krem do cery suchej. To kosmetyk, który nie tylko skutecznie nawadnia naskórek, ale także koi podrażnienia i wzmacnia skórę.

   123RF
Źródło: 123RF

Krem z oliwą z oliwek to naturalne bogactwo dobroczynnych kwasów tłuszczowych, który jest niczym regenerująca bomba dla uszkodzonej i podrażnionej skóry. Skutecznie odtwarza naruszony płaszcz hydrolipidowy skóry, przynosząc natychmiastową ulgę podrażnień. Jednocześnie oliwa świetnie chroni skórę przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Nic więc dziwnego, że krem z oliwą z oliwek to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry skłonnej do podrażnień.

Teraz już wiesz, jak wybrać rozpoznać dobry krem do cery suchej. Teraz tylko włącz go do codziennej pielęgnacji, a niedługo zapomnisz o bolączkach skóry skłonnej do przesuszania!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4lwwkw

Podziel się opinią

Share
d4lwwkw
d4lwwkw