Trwa ładowanie...
ycipk-1gdvsr

Nici liftingujące. Sposób na rewitalizację i odmłodzenie skóry

Nici liftingujące stosowane są w medycynie estetycznej od niedawna. Przynoszą naprawdę imponujące efekty, ponieważ pozwalają na poprawę wyglądu różnych partii ciała oraz rewitalizację skóry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nici liftingujące wybierane są przez dojrzałe kobiety.
Nici liftingujące wybierane są przez dojrzałe kobiety. (Shutterstock.com)
ycipk-1gdvsr

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące w medycynie stosowane są już od dłuższego czasu, ale swoje zastosowanie w medycynie estetycznej znalazły dopiero niedawno. Ich użycie możliwe jest dzięki temu, że wchłaniają się po około dwóch latach. Wygląd ciała człowieka ulega zmianie i gdyby nici nie ulegały rozpuszczeniu, ich zastosowanie w medycynie estetycznej nie byłoby możliwe.

Nici liftingujące stosowane są w celu regeneracji i wzmocnienia skóry. Dodatkowo za ich pomocą korygowane są rysy twarzy. Dodatkową zaletą nici liftingujących jest fakt, że stymulują one naturalne mechanizmy regeneracji skóry.

ycipk-1gdvsr

Nici wykonane są z substancji, które nie wywołują reakcji autoimmunologicznych. W zależności od zabiegu, wchłaniają się zwykle w okresie od 12 do 18 miesięcy i mają od 5 do 10 centymetrów długości. Stosowane są nie tylko w obrębie twarzy, ale też między innymi na brzuchu, dekolcie, szyi, ramionach, pośladkach i piersiach.

Nici liftingujące - przebieg zabiegu

Zabieg z użyciem nici kosmetycznych rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego pacjenta. Następnie lekarz wprowadza pod skórę cienkie igły, wokół których owinięte są nici. Te pozostają wewnątrz organizmu i proces powtarzany jest w zależności od potrzeb. Ważne, by lekarz wprowadzał nici w prawidłowe miejsca, ponieważ w przeciwnym razie wygląd twarzy mógłby stać się karykaturalny.

ycipk-1gdvsr

W zależności od potrzeb zabieg trwa od 30 minut do godziny. Jego efekty utrzymują się przez około dwa lata, później nici ulegają rozpuszczeniu.

Nici liftingujące - efekty zabiegu

Efekty zabiegu z użyciem nici liftingujących są widoczne niemal od razu. Skóra jest wyraźnie wzmocniona, bardziej jędrna i sprężysta, ulega ona także odmłodzeniu. Za pomocą zabiegu można poprawić również mankamenty na skórze, które spowodowane są efektami starzenia się. Nici liftingujące powodują ujędrnienie piersi, podniesienie pośladków oraz skóry w takich miejscach jak szyja, dekolt czy brzuch.

Nici liftingujące nie tylko wzmacniają strukturę skóry, tworząc pewnego rodzaju rusztowanie, ale także stymulują mechanizmy regeneracji.

ycipk-1gdvsr

Nici liftingujące - efekty uboczne

Bezpośrednio po zabiegu z zastosowaniem nici liftingujących mogą wystąpić pewne efekty uboczne. Należą do nich:

  • opuchlizna,
  • zasinienie i swędzenie twarzy,
  • ogólne uczucie dyskomfortu.
ycipk-1gdvsr

Przez okres około 2-3 tygodni należy ograniczyć golenie, peelingi i masaże twarzy. W tym okresie nici muszą dobrze ułożyć się pod skórą.

Nici liftingujące - cena zabiegu

Zabieg przy użyciu nici liftingujących nie jest tani. Jego cena waha się w zależności od ilości i rodzaju stosowanych nici kosmetycznych. Jednymi z najbardziej popularnych są wykonane z polidioksanonu nici PDO, które stosuje się do liftingu różnych części twarzy. Pojedyncza nić w tym przypadku kosztuje około 700-800 złotych, a koszt zabiegu to około 1900 złotych.

ycipk-1gdvsr

Inny popularny rodzaj nici liftingujących to nici Silhouette. Wykonane są one z kwasu polimlekowego i glikolowego i przeznaczone są do stosowania w obrębie twarzy i szyi. Podobnie jak w przypadku nici PDO tutaj również efekty widoczne są przez około 2 lata, a koszt zabiegu z jedną parą nici oscyluje wokół 3 tysięcy złotych.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1gdvsr

ycipk-1gdvsr
ycipk-1gdvsr