UrodaNici liftingujące. Sposób na rewitalizację i odmłodzenie skóry

Nici liftingujące. Sposób na rewitalizację i odmłodzenie skóry

Nici liftingujące. Sposób na rewitalizację i odmłodzenie skóry
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Anna Bator

02.07.2018 20:26, aktual.: 10.03.2019 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nici liftingujące stosowane są w medycynie estetycznej od niedawna. Przynoszą naprawdę imponujące efekty, ponieważ pozwalają na poprawę wyglądu różnych partii ciała oraz rewitalizację skóry.

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące w medycynie stosowane są już od dłuższego czasu, ale swoje zastosowanie w medycynie estetycznej znalazły dopiero niedawno. Ich użycie możliwe jest dzięki temu, że wchłaniają się po około dwóch latach. Wygląd ciała człowieka ulega zmianie i gdyby nici nie ulegały rozpuszczeniu, ich zastosowanie w medycynie estetycznej nie byłoby możliwe.

Nici liftingujące stosowane są w celu regeneracji i wzmocnienia skóry. Dodatkowo za ich pomocą korygowane są rysy twarzy. Dodatkową zaletą nici liftingujących jest fakt, że stymulują one naturalne mechanizmy regeneracji skóry.

Nici wykonane są z substancji, które nie wywołują reakcji autoimmunologicznych. W zależności od zabiegu, wchłaniają się zwykle w okresie od 12 do 18 miesięcy i mają od 5 do 10 centymetrów długości. Stosowane są nie tylko w obrębie twarzy, ale też między innymi na brzuchu, dekolcie, szyi, ramionach, pośladkach i piersiach.

Nici liftingujące - przebieg zabiegu

Zabieg z użyciem nici kosmetycznych rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego pacjenta. Następnie lekarz wprowadza pod skórę cienkie igły, wokół których owinięte są nici. Te pozostają wewnątrz organizmu i proces powtarzany jest w zależności od potrzeb. Ważne, by lekarz wprowadzał nici w prawidłowe miejsca, ponieważ w przeciwnym razie wygląd twarzy mógłby stać się karykaturalny.

W zależności od potrzeb zabieg trwa od 30 minut do godziny. Jego efekty utrzymują się przez około dwa lata, później nici ulegają rozpuszczeniu.

Nici liftingujące - efekty zabiegu

Efekty zabiegu z użyciem nici liftingujących są widoczne niemal od razu. Skóra jest wyraźnie wzmocniona, bardziej jędrna i sprężysta, ulega ona także odmłodzeniu. Za pomocą zabiegu można poprawić również mankamenty na skórze, które spowodowane są efektami starzenia się. Nici liftingujące powodują ujędrnienie piersi, podniesienie pośladków oraz skóry w takich miejscach jak szyja, dekolt czy brzuch.

Nici liftingujące nie tylko wzmacniają strukturę skóry, tworząc pewnego rodzaju rusztowanie, ale także stymulują mechanizmy regeneracji.

Nici liftingujące - efekty uboczne

Bezpośrednio po zabiegu z zastosowaniem nici liftingujących mogą wystąpić pewne efekty uboczne. Należą do nich:

  • opuchlizna,
  • zasinienie i swędzenie twarzy,
  • ogólne uczucie dyskomfortu.

Przez okres około 2-3 tygodni należy ograniczyć golenie, peelingi i masaże twarzy. W tym okresie nici muszą dobrze ułożyć się pod skórą.

Nici liftingujące - cena zabiegu

Zabieg przy użyciu nici liftingujących nie jest tani. Jego cena waha się w zależności od ilości i rodzaju stosowanych nici kosmetycznych. Jednymi z najbardziej popularnych są wykonane z polidioksanonu nici PDO, które stosuje się do liftingu różnych części twarzy. Pojedyncza nić w tym przypadku kosztuje około 700-800 złotych, a koszt zabiegu to około 1900 złotych.

Inny popularny rodzaj nici liftingujących to nici Silhouette. Wykonane są one z kwasu polimlekowego i glikolowego i przeznaczone są do stosowania w obrębie twarzy i szyi. Podobnie jak w przypadku nici PDO tutaj również efekty widoczne są przez około 2 lata, a koszt zabiegu z jedną parą nici oscyluje wokół 3 tysięcy złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także