Trwa ładowanie...

Lifting bez skalpela - zalety, zastosowanie i koszt microlipofilingu

Lifting bez skalpela, czyli microlipofiling, to stosowana w medycynie estetycznej metoda, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Wykorzystuje się w nim własną tkankę tłuszczową, a efekt może być spektakularny.

Share
Lifting bez skalpela - zalety, zastosowanie i koszt microlipofilinguŹródło: Shutterstock.com
d39dtp5

Na czym polega lifting bez skalpela?

Lifting bez skalpela jest jedną z najmłodszych metod liftingu, jaka jest stosowana w medycynie estetycznej. To alternatywa dla takich metod jak mezoterapia czy peelingi medyczne. Zabieg jest mało inwazyjny, a okres rekonwalescencji bardzo krótki.

Lifting bez skalpela to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący własną tkankę tłuszczową. W pierwszym etapie jest ona pobierana z miejsc, gdzie występuje w nadmiarze, jak na przykład uda czy fałdy brzuszne. Następnie tkanka tłuszczowa poddawana jest dzieleniu, a w ostatnim etapie wszczepia się ją w miejsce, które pacjent chce poddać zabiegowi.

Lifting bez skalpela - przebieg zabiegu

Zabieg microlipofilingu trwa zwykle od 30 do 60 minut, w zależności od miejsca. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, ponieważ już po dwóch godzinach pacjent jest gotowy do opuszczenia gabinetu, a po tygodniu powinien odzyskać pełną sprawność.

d39dtp5

Lifting bez skalpela wyklucza możliwość odrzuceń i uczuleń, ponieważ podczas zabiegu stosowana jest tkanka tłuszczowa pochodząca z własnego organizmu. Dodatkowo po zabiegu nie pozostają blizny, a ryzyko powikłań jest niewielkie. Już po jednym zabiegu widoczne jest odmłodzenie organizmu.

Po wykonaniu liftingu bez skalpela niezalecana jest zwiększona aktywność fizyczna. Przez pierwszy tydzień należy unikać siłowni i basenu, ale także sauny. Wskazane jest również uczęszczanie na specjalistyczne masaże limfatyczne, szczególnie w miejscach, z których została pobrana tkanka tłuszczowa. Pacjenci po zabiegu microlipofilingu powinni stosować kosmetyki z witaminą K i arniką oraz uczęszczać na intensywnie nawilżające zabiegi.

Kiedy stosować microlipofiling?

Zastosowanie liftingu bez skalpela jest bardzo szerokie. Stosowany jest głównie do liftingu twarzy, w tym do usuwania zmarszczek, wiotkiej skóry w okolicach oka i ust oraz trądziku. Microlipofiling powoduje usunięcie tzw. chomików, czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej na policzkach oraz pomaga w przypadku wystąpienia nadmiernego przetłuszczania się skóry. Po microlipofiling zazwyczaj sięgają kobiety ze skórą dojrzałą, a więc po 40. roku życia, jak również osoby, które w krótkim czasie gwałtownie schudły. Chętnie wybierają go także mężczyźni.

d39dtp5

Lifting bez skalpela - cena

Lifting bez skalpela to zabieg małoinwazyjny, a jego efekty widoczne są praktycznie od razu. Dodatkowo zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej powoduje, że ryzyko powikłań jest znacznie zmniejszone.

Zabieg liftingu bez skalpela jest jednak stosunkowo drogi, ponieważ w zależności od miejsca może kosztować od 4 do 8 tysięcy złotych. Zaletą pozostaje jednak fakt, że zabiegu zwykle nie trzeba powtarzać i wystarczy pojedyncza sesja, by osiągnąć pożądany efekt.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d39dtp5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39dtp5
d39dtp5