Trwa ładowanie...
d48w93y

Nie chciały recytować swoich wymiarów. Kandydatki na miss piękności mówiły o przemocy wobec kobiet

– Mam na imię Melina Machuca, reprezentuję okręg Cajamarca. Moje wymiary to: więcej niż 80 procent kobiet z mojego miasta cierpi z powodu przemocy – powiedziała jedna z uczestniczek konkursu piękności. Po raz pierwszy w historii kandydatki na miss Peru, zamiast recytować swoje wymiary, zdecydowały się wykorzystać czas na scenie, by opowiedzieć o cierpieniu kobiet w ich kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydatki na miss Peru wykorzystały czas antenowy, by zwrócić uwagę na ważny problem.
Kandydatki na miss Peru wykorzystały czas antenowy, by zwrócić uwagę na ważny problem. (Youtube.com, Fot: Panamericana Televisión)
d48w93y

Mający miejsce w niedzielę konkurs na najpiękniejszą Peruwiankę był transmitowany przez narodową telewizję. Biorące w nim udział kobiety solidarnie zrezygnowały z wyliczania wymiarów swojego ciała i wykorzystały skupioną na nich uwagę, by powiedzieć o przemocy doświadczanej przez ich siostry, matki, sąsiadki, a może i przez nie same.

– Moje wymiary to: 65 proc. kobiet studiujących lub pracujących na uniwersytetach jest atakowana przez swoich partnerów – odpowiedziała na pytanie o wymiary jedna z uczestniczek, Belgica Guerra.

– Mam na imię Camila Canicoba i preprezentuję okręg Limy. Moje wymiary to: w ciągu ostatnich 9 lat w moim kraju zarejestrowano 2,202 przypadki morderstw kobiet na tle seksualnym – powiedziała kolejna.

d48w93y

– Mam na imię Juana Acevedo, a moje wymiary to: ponad 70 proc. kobiet w naszym kraju pada ofiarą molestowania na ulicy – dodała następna.

Organizatorzy zostali wcześniej poinformowani o tym, że uczestniczki konkursu zamierzają zmienić swoje kwestie. W akcję informacyjną na temat przemocy wobec kobiet włączyły się również peruwiańskie media, dla których konkurs piękności stał się pretekstem, by poruszyć palący w tym kraju problem przemocy wobec kobiet.
Konkurs miss piękności wygrała Romina Lozano. Podczas swojego wystąpienia miss Peru 2018 powiedziała: "Reprezentuję prowincję Callaomy, a moje wymiary to: 3 114 kobiet padło ofiarą handlu ludźmi od 2014 roku".

Zobacz też: Izabella Krzan: Oddając koronę miss uronię łezkę!

d48w93y

Podziel się opinią

Share
d48w93y
d48w93y