Najgorsze, co można zrobić w Wielką Sobotę. Mocne słowa księdza

Najgorsze, co można zrobić w Wielką Sobotę. Mocne słowa księdza

Ks. Rafał Główczyński opublikował nagranie związane ze święceniem pokarmów
Ks. Rafał Główczyński opublikował nagranie związane ze święceniem pokarmów
Źródło zdjęć: © East News, YouTube | Ksiądz z osiedla
29.03.2024 18:52, aktualizacja: 29.03.2024 19:21

Ks. Rafał Główczyński, znany w mediach społecznościowych jako "Ksiądz z osiedla", opublikował wielkanocne nagranie związane ze święceniem pokarmów. Zwrócił w nim uwagę na błąd, jaki popełnia wielu wiernych. "Nie pomyl siebie z jajkiem" - napisał.

W Wielką Sobotę wierni wybiorą się do kościoła z koszyczkiem, by poświęcić pokarmy. Wśród nich przede wszystkim jajka (symbol początku), chleb (symbol życia, Chrystusa), sól (oznaczająca ochronę życia przed rozkładem i popsuciem) oraz kiełbasa (symbol dobrobytu i dostatku). Tuż przed tym dniem ks. Rafał Główczyński zwrócił uwagę na powszechny błąd, popełniany przez wiele osób w kościele. Warto się z nim zapoznać.

Ksiądz zwraca uwagę na błąd wiernych

Ks. Rafał Główczyński, znany jako "Ksiądz z osiedla", dzieli się w mediach społecznościowych filmikami związanymi ze świętami. Tym razem wziął na tapet Wielkanoc, a konkretnie błąd, jaki popełniają wierni, udający się do kościoła z koszykiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Nie jesteś kiełbasą, żeby się przeżegnać" - tak brzmi tytuł najnowszego nagrania ks. Główczyńskiego, opublikowanego na YouTubie. Pod nim możemy natomiast przeczytać pięć rzeczy, których nie należy robić w święta:

"1. Nie jedz mięsa w Wielki Piątek 2. Nie zapomnij o spowiedzi 3. Nie pomyl siebie z jajkiem 4. Nie zapomnij przestawić zegarka 5. Nie zapomnij, że chodzi o niego".

Szczególną uwagę przykuł punkt trzeci, dotyczący jajka. O co dokładnie chodziło "Księdzu z osiedla"?

- Pamiętaj, że naprawdę nie jesteś ani wędlinką, ani jajkami, ani niczym innym, co przyniosłeś do kościoła w koszyczku - powiedział ks. Główczyński w filmiku, w którym przypomniał wiernym, w jakim momencie powinni wykonać znak krzyża.

"Błogosławi mięso, nie ciebie"

Ks. Rafał Główczyński poprosił wszystkich, aby przeżywali czas święconki świadomie.

- Może to błaha sprawa, ale jednak wsłuchujmy się w tekst podczas święcenia pokarmów. Jeżeli ksiądz mówi: "Panie Boże, pobłogosław to mięso", to naprawdę błogosławi mięso, a nie ciebie. Jeżeli mówi: "Pobłogosław te jajka", to błogosławi jajka, a nie ciebie. Błogosławieństwo ciebie będzie na zakończenie obrzędu - wyjaśnił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NIE JESTEŚ KIEŁBASĄ, ŻEBY SIĘ PRZEŻEGNAĆ VOL. 2

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta