FitnessNie jesz śniadania? Nie schudniesz!

Nie jesz śniadania? Nie schudniesz!

Nie jesz śniadania? Nie schudniesz!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
18.10.2012 19:41, aktualizacja: 19.10.2012 09:45

Osoby, które rezygnują z porannego posiłku, są w ciągu dnia podświadomie bardziej zainteresowane potrawami kalorycznymi i tłustymi – sugerują badania neurobiologów opublikowane podczas konferencji Neuroscience 2011 odbywającej się w Nowym Orleanie.

Osoby, które rezygnują z porannego posiłku, są w ciągu dnia podświadomie bardziej zainteresowane potrawami kalorycznymi i tłustymi – sugerują badania neurobiologów opublikowane podczas konferencji Neuroscience 2011 odbywającej się w Nowym Orleanie. BBC informuje, że badacze Imperial College London zeskanowali rezonansem magnetycznym mózgi 21 ochotników.

Wszystkie miały prawidłową masę ciała. Badania polegało na tym, że pokazywano im zdjęcia z jedzeniem zarówno po zjedzeniu śniadania, jak i na czczo.

Brak porannego posiłku sprawił, że mózg ochotników inaczej reagował na posiłki. Wykazywał większe zainteresowanie bardziej pożywnymi i tłustymi potrawami w porze lunchu. Zdaniem dra Tony Goldstone’a, głównego autora badań, sugeruje to większa aktywność kory okołooczodołowej.

To wyjaśnia - twierdzi - dlaczego osoby, które nie jedzą śniadania wykazują większy apetyt. Na poparcie tego przytacza jeszcze jedna próbę, której poddano badane osoby. W porze lunchu podawano im posiłki. Ci, którzy nie jedli śniadania wybierali porcje o jedną piąta bardziej kaloryczne.

Dr Catherine Hankey z University of Glasgow wyjaśnia, że poranny posiłek wycisza apetyt i zapewnia stabilny poziom cukru w organizmie. Brytyjscy uczeni chcę teraz sprawdzić jak na jedzenie reaguje mózg osób otyłych.

(PAP/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także