Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj. Uratują cię w wielu sytuacjach

Kupując nowe buty, często znajdujemy je w kartonie w tzw. gratisie. Pewnie wiele razy zastanawialiście się, do czego tak właściwie służą. Okazuje się, że silikonowe kulki mają konkretne zastosowanie i mogą przydać się w naprawdę wielu kryzysowych sytuacjach.

Do czego służy silica żel?
Do czego służy silica żel?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

10.01.2024 | aktual.: 10.01.2024 16:20

Drobne, silikonowe kuleczki zamknięte w papierowym woreczku nie bez powodu znajdujemy w pudełkach po butach. Popularny silica żel to tak naprawdę żel krzemionkowy, który słynie ze swoich zdolności absorpcji wody. To właśnie on pomaga ochronić wiele produktów przed wilgocią. Do czego jeszcze możemy go wykorzystać? Opcji jest naprawdę wiele.

Sposób na zaparowane szyby w aucie

Zimą bardzo często walczymy z zaparowanymi szybami. Nie każdy ma samochód z funkcją ich podgrzewania, dlatego warto znaleźć prosty, a do tego tani sposób, aby uporać się z tym problemem.

Pomocne mogą okazać się silikonowe kulki z opakowania po butach, które najczęściej wyrzucaliśmy do kosza. Wystarczy ułożyć je na desce rozdzielczej, co znacznie ułatwi im pochłanianie wilgoci z naszych szyb.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Okazuje się, że trik ten z powodzeniem można wykorzystać również w domu lub mieszkaniu. Jeśli zauważyliśmy, że na naszych szybach zaczęły pojawiać się kropelki wody, możemy ułożyć na parapecie woreczki z silica żelem, który rozprawi się z wilgocią.

Silica żel na ratunek kosmetykom i ubraniom

Wilgoć w domu jest powodem do obaw. To właśnie przez nią bardzo często pojawia się grzyb na ścianach, co może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie. Niestety, bywa, że zbyt wilgotne powietrze w pomieszczeniu może przyczynić się do niszczenia naszych mebli, ubrań, a nawet pogarsza jakość otwartych już kosmetyków. Wiemy, jak temu zaradzić.

Mając do dyspozycji kilka woreczków z silica żelem, umieśćmy je w szafie oraz kosmetyczce. W ten sposób możemy w prosty i tani sposób ochronić należące do nas przedmioty przed wilgocią.

Żel krzemionkowy sprawdzi się również, jeśli po powrocie do domu okaże się, że nasz telefon miał kontakt z wodą. Wszystko, co musimy zrobić to umieścić go w plastikowym opakowaniu, a następnie obsypać go żelowymi kulkami. Jeśli wilgoć nie dostała się do ważnych, elektronicznych podzespołów, po kilku godzinach będziemy mogli ponownie korzystać z naszego sprzętu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
wilgotnośćwilgoćwilgoć w domu
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)