Uporczywy problem w łazience. Pomoże folia bąbelkowa

Uporczywy problem w łazience. Pomoże folia bąbelkowa

Osiadająca na spłuczce woda może doprowadzić do pojawienia się rdzy
Osiadająca na spłuczce woda może doprowadzić do pojawienia się rdzy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
07.12.2023 07:40, aktualizacja: 07.12.2023 10:19

Wilgoć w łazience często osiada na toalecie i spłuczce, co może irytować. Można tego uniknąć, stosując pewien prosty, ale - jak się okazuje - skuteczny trik. Dzięki temu ciągłe wycieranie spłuczki nie będzie konieczne.

Łazienka to pomieszczenie, w którym - podobnie jak w kuchni – pojawia się najwięcej pary wodnej, przez co wilgotność zwykle jest wysoka, mimo sprawnie działającej wentylacji. Jednym ze skutków takiego stanu rzeczy są kropelki wody, które osiadają i pozostają na toalecie i spłuczce, co może być kłopotliwe i niekomfortowe nie tylko w momencie, gdy przychodzą do nas goście i chcą skorzystać z ubikacji.

Dzieje się tak przez stykanie się ciepłego powietrza w łazience z muszlą, w której jest zimna woda. Niestety, jeśli taki stan rzeczy będzie utrzymywać się przez dłuższy czas, na spłuczce może pojawić się pleśń i rdza. Istnieje jednak pewien prosty sposób, który pozwoli zapomnieć o kłopotliwym problemie i związanym z nim ciągłym wycieraniem toalety.

Prosty trik na skraplającą się wodę

Aby pozbyć się uciążliwego pojawiania się wody na toalecie i spłuczce, można sięgnąć po dość nietypowy sposób. Pomocna będzie folia bąbelkowa, którą zwykle wykorzystuje się do zabezpieczania delikatnych przedmiotów podczas transportu lub wysyłki. Warto więc jej nie wyrzucać i wykorzystać do izolacji toalety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najpierw należy zakręcić wodę w łazience i spłukać tę, która dotychczas uzbierała się w spłuczce. Następnie można wymontować mechanizm i okleić wnętrze folią, przytwierdzając ją do ścian sylikonem. Gdy wyschnie, wystarczy ponownie odkręcić wodę, a folia zadziała jak izolacja, oddzielając wodę w zbiorniku od ciepłego powietrza.

O tym warto pamiętać

Aby zminimalizować ryzyko utrzymywania się wilgoci w łazience, warto regularnie sprawdzać i ewentualnie czyścić kratki wentylacyjne. Jeśli mamy okno, należy pamiętać o regularnym wietrzeniu. Świetnym pomocnikiem w walce z wilgocią są też kwiaty, w tym bluszcz, który także pochłania nadmiar wody.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także