Trwa ładowanie...

Nie lubisz walczyć o kołdrę? Zobacz, jak to robią w Szwecji

Dwie poduszki, kołdra i prześcieradło. Standardowy zestaw pościeli. No właśnie – kołdra. W wielu łóżkach toczą się o nią prawdziwe boje. Masz dość, kiedy twój partner ściąga z ciebie okrycie? A może to on jest poszkodowany i każdej nocy musi sięgać po koc? IKEA znalazła rozwiązanie tego problemu.

Share
Nie lubisz walczyć o kołdrę? Zobacz, jak to robią w Szwecji
Źródło: 123RF.COM
d3wws7i

Do sklepów tej sieci w Wielkiej Brytanii trafiły właśnie zestawy pościeli dla par. Pakiet TOG-ether składa się z dwóch kołder. Dzięki temu dwie osoby mogą spać w jednym łóżku i nie będą musiały wyrywać sobie w nocy kołdry. Prawda, że genialne?

- Prawie dwie trzecie osób w Wielkiej Brytanii skarży się na problemy z zasypianiem. W najlepszym razie kończy się to podkradaniem okrycia. Pary często decydują się także na spanie w osobnych łóżkach lub pokojach – czytamy w komunikacie prasowym IKEI. - Rozwiązaniem tych problemów jest nasz pakiet. Jest on inspirowany szwedzką praktyką spania z dwiema kołdrami w jednym łóżku. Jeśli komuś jest za zimno, może się przykryć własną kołdrą, zamiast zrywać ją z marznącego partnera. Dzięki temu będzie im się lepiej spało.

d3wws7i

Jedną z zalet dzielenia łóżka ze swoim partnerem jest fizyczna bliskość i możliwość przytulenia się pod ciepłą kołdrą. Posiadanie dwóch kołder czyni to bardziej skomplikowanym. Jednak spanie pod oddzielnymi okryciami ma także swoje dobre strony. Podczas snu nie będziemy sobie przeszkadzać. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż osobne łóżka.

Zestaw kosztuje ok. 200 złotych i jest na razie dostępny jedynie w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, kiedy pakiet TOG-ether będzie można kupić w Polsce. Jednak to żaden problem. Wystarczy zainwestować w dwie oddzielne kołdry.

Zobacz też: Co się może stać, jeśli nie będziesz zmieniać pościeli?

d3wws7i

Podziel się opinią

Share
d3wws7i
d3wws7i