Nie ochrzciła córek. Teraz uderzyła w katechezę

Nie ochrzciła córek. Teraz uderzyła w katechezę

Agnieszka Kaczorowska
Agnieszka Kaczorowska
Źródło zdjęć: © AKPA
08.06.2023 14:26, aktualizacja: 08.06.2023 15:02

Agnieszka Kaczorowska powiedziała, jakie jest jej stanowisko w kwestii edukacji religijnej w szkołach. Aktorka nie ochrzciła córek, a wkrótce będzie musiała podjąć decyzję czy pośle dzieci na zajęcia z religii.

Instagramowy profil Agnieszki Kaczorowskiej-Peli obserwuje blisko 416 tys. internautów. Aktorka często dzieli się ze swoimi obserwatorami chwilami z życia codziennego, a także zdradza, jak wygląda praca na planie sztuk teatralnych, seriali czy występów estradowych.

Prywatnie gwiazda jest mamą dwóch córek - Emilii i Gabrysi, dlatego też zdarza jej się udzielać rad na temat macierzyństwa. W ostatnim wywiadzie aktorka opowiedziała, co zamierza zrobić w kwestii religii, gdy jej dzieci rozpoczną szkołę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Agnieszka Kaczorowska powiedziała o religii w szkole

Aktorka znana z roli "Bożenki" w serialu "Klan" przyznaje publicznie, że nie jest związana z instytucją kościoła i dlatego też nie ochrzciła córek. 

- Uważam, to jest też od strony duchowej i energetycznej związanej z czakrami w naszym ciele potwierdzone, że sakramenty zamykają nasze czakry. Wierzę, że po co mamy coś zamykać, jak możemy coś otwierać - mówiła w wywiadzie dla Plejady.

Córki aktorki mają teraz cztery i dwa lata, jednak Kaczorowska pomału zaczyna myśleć o wyborze szkół dla dzieci. W rozmowie z Plotkiem powiedziała, co sądzi o edukacji religijnej w polskich szkołach.

- Ja bardzo bym chciała, żeby moje dziewczynki miały edukację o wszystkich religiach świata. Chciałabym, żeby tego doświadczyły i wiedziały, czym jest religia, dlaczego w różnych stronach świata ludzie wyznają inne religie i na czym te religie polegają. Co jest między nimi wspólne, a co inne. Jeżeli któraś religia je bardziej zaciekawi, to może będą chciały się dowiedzieć jeszcze więcej. Religioznawstwo to jest coś, czego chciałabym, aby dziewczyny się uczyły - zaczęła Kaczorowska.

Jaką szkołę wybierze dla swoich córek Agnieszka Kaczorowska?

Aktorka mimo tego, że nie ochrzciła córek, to często zaznacza, że nie krytykuje wiary ani instytucji Kościoła. Jeśli uda jej się znaleźć odpowiednią szkołę, będzie chciała, aby dzieci uczyły się religioznawstwa. Agnieszka Kaczorowska zdaje sobie sprawę, że przedmiot ten jest jednak rzadkością w polskich szkołach.

- Jeszcze nie zgłębiałam tematu czy są takie szkoły, ale na pewno brytyjskie szkoły czy amerykańskie, mają ten przedmiot. Są to jednak bardzo drogie szkoły. Natomiast polskie państwowe czegoś takiego nie oferują, ale prywatne już na pewno tak. Ale będę zgłębiać ten temat za rok, zwłaszcza że Emilka poszła rok wcześniej do przedszkola i wkrótce będzie trzeba podjąć tę decyzję - zakończyła temat.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta