Nie poszedł na marsz. W tym czasie wygłosił świadectwo

Nie poszedł na marsz. W tym czasie wygłosił świadectwo

Tomasz Wolny nie wybrał się na niedzielny marsz
Tomasz Wolny nie wybrał się na niedzielny marsz
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
05.06.2023 12:27, aktualizacja: 05.06.2023 13:41

W niedzielnym marszu zorganizowanym przez Donalda Tuska udział wzięło ponad 500 tys. osób. Wśród nich znalazło się wiele gwiazd sprzeciwiających się działaniom partii rządzącej. Na marszu nie pojawili się za to celebryci na co dzień pracujący w Telewizji Polskiej, w tym Tomasz Wolny.

4 czerwca na ulicach Warszawy pojawiły się setki tysięcy obywateli, którzy specjalnie przyjechali do stolicy, aby uczestniczyć w marszu zorganizowanym przez lidera PO. Wśród uczestników marszu dla demokracji i tolerancji znalazło się wiele znanych nazwisk. Kinga Rusin, Marcin Meller, Mariusz Szczygieł, Jessica Mercedes, Małgorzata Rozenek-Majdan z rodziną, Barbara Kurdej-Szatan czy Aleksandra i Michał Żebrowscy to tylko część osób publicznych, które zdecydowały się na niedzielny marsz.

W swoich social mediach aktywni byli także pracownicy Telewizji Polskiej, jednak na udział w niedzielnym wydarzeniu w stolicy nie zdecydował się nikt. Tomasz Wolny również nie chciał wziąć udziału w marszu i wyjechał z Warszawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tomasz Wolny pojechał do Lednicy

Tomasz Wolny wraz z Idą Nowakowską poranki spędza w studio TVP, gdzie zasiada na kanapie śniadaniówki "Pytanie na śniadanie". W sobotę trzeciego czerwca udał się jednak do Lednicy, aby uczestniczyć w Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, gdzie zebrali się chrześcijanie z całej Polski.

Tomasz Wolny w Lednicy
Tomasz Wolny w Lednicy© Instagram.com

Tomasz Wolny wygłosił świadectwo

Poznaniak cały dzień relacjonował na swoim Instagramie, gdzie podzielił się wieloma zdjęciami i filmikami z tego wydarzenia. W trakcie wydarzenia prezenter "Pytania na śniadanie" oraz "Panoramy" opowiedział o swoim doświadczeniu Eucharystii.

"Nie podążajcie za standardem. Nie hołdujcie żadnym trendom. Nie idźcie tymi ścieżkami, które wyznacza świat, to wy wyznaczacie standardy i trendy (...). Często słyszę: 'Tomaj szacun, że ty jesteś w stanie od czasu do czasu mówić otwarcie o swojej wierze'. Ale za co szacun? Za to, że dzielimy się światem pięknym, za to że dzielimy się siłą? Tego przecież nie można kryć, to trzeba właśnie światu pokazać." - mówił dziennikarz podczas swojego wystąpienia.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta