Trwa ładowanie...
d3zz78t

Nie przepłacaj u kosmetyczki. Zobacz, czego naprawdę potrzebują twoje paznokcie

Zadbane dłonie świadczą o ich właścicielce. Piękne paznokcie, nawilżone skórki i gładka skóra to podstawa. Wizyty u kosmetyczki nie należą do taniej przyjemności, a ich regularność może już poważnie nadszarpnąć budżet. Czasem nie warto przepłacać i zamiast tego wykonać manicure samodzielnie. To nic trudnego, szczególnie kiedy wykonujesz go prawidłowo i z uwagą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domowy manicure to gwarancja pięknych paznokci
Domowy manicure to gwarancja pięknych paznokci (Fotolia)
d3zz78t

Zmywanie
Pierwszym etapem manicure jest przygotowanie paznokci do jego wykonania. Przede wszystkim umyj ręce mydłem oraz dokładnie wytrzyj. Następnie pozbądź się starego lakieru, szykując miejsce dla świeżego koloru. W zależności od rodzaju lakieru, wybierz właściwy zmywacz. Jeśli jest to lakier hybrydowy, polej wacik specjalnym zmywaczem, następnie przyłóż go do paznokcia i owiń folią. Po około 10-15 minutach odwiń folię i za pomocą patyczka usuń resztki lakieru. Jeśli masz na paznokciach normalny lakier, wystarczy usunąć go zwykłym zmywaczem lub wersją kieszonkową, czyli płatkami nim nasiąkniętymi.

Pilniki i skracanie paznokci
Piłowanie i obcinanie paznokci mogłoby wydawać się banalnymi czynnościami. Tymczasem wykonując je nieprawidłowo, możesz negatywnie wpłynąć na kondycję paznokci. Aby nie nadszarpnąć ich zdrowia, zawsze skracaj i piłuj paznokcie przed wymoczeniem rąk w wodzie. Miękkie paznokcie dużo bardziej narażone są na rozdwajanie i łamanie. Piłując paznokcie, staraj się robić to w jedną stronę. Uchronisz je przed połamaniem i wzmocnisz.

   123RF.COM

Skórki
Następnym krokiem jest usunięcie suchych skórek, które nie wyglądają estetycznie. Szczególnie jeśli masz problem z ich zadzieraniem, powinnaś przywiązywać uwagę do ich pielęgnacji. Chcąc je usunąć w bezpieczny sposób, najpierw wymocz ręce w wodzie z mydłem. Kiedy będą rozmiękczone, łatwiej się ich pozbędziesz, nie narażając się na skaleczenia. Zacznij od zsuwania skórek z płytki paznokcia, a następnie delikatnie wytnij nadmiar za pomocą specjalnych cążek. Nie rób tego zbyt intensywnie, a cążki stosuj w ostateczności. Nadmierne i zbyt głębokie wycinanie może uszkodzić korzeń paznokcia, wprowadzić stan zapalny i wpłynąć na jego wzrost. Jeśli nie masz doświadczenia w usuwaniu skórek, możesz zdecydować się na użycie specjalnie do tego przeznaczonego żelu.

Olejki
Paznokcie i skórki nie będą zdrowe, jeśli nie poświecisz im wystarczającej ilości czasu i nie będziesz używać odpowiednich kosmetyków. Paznokcie, które się łamią i rozdwajają, wołają w ten sposób o odżywienie i nawilżenie. Codzienne używanie serum i olejków sprawi, że będą szybko rosły, a ich złamanie stanie się bardzo rzadkim wypadkiem. O ile serum lepiej wsmarowywać w samą płytkę, to olejków do skórek możesz używać nawet wtedy, kiedy pomalowałaś paznokcie. Minuta dziennie wystarczy, by skórki były natłuszczone i zdrowe.

Zobacz też: DIY Malinowe Ombre na paznokciach - TUTORIAL manicure

d3zz78t

Podziel się opinią

Share

d3zz78t

d3zz78t