Wszyscy ją wyrzucają. Ogromny błąd. Zatyczka od oleju ma ukrytą funkcję

Olej jest kluczowym elementem codziennego gotowania. Czasem jednak zdarza się, że nalewamy go za dużo ze względu na szeroki otwór po zdjęciu zabezpieczenia. Na szczęście istnieje sposób, aby ponownie wykorzystać olej. Na czym polega patent?

Ukryta funkcja zatyczki od oleju
Ukryta funkcja zatyczki od oleju
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne

26.08.2024 | aktual.: 26.08.2024 19:18

Bezpośrednie wylewanie oleju z butelki często skutkuje jego nadmiernym zużyciem. Okazuje się, że zawleczka, którą często bezrefleksyjnie wyrzucamy, jest kluczem całej tej sprawy.

Zatyczka od oleju, którą wiele osób traktuje jako odpad, ma wyjątkową funkcję. Dzięki niej możemy precyzyjnie dozować odpowiednią ilość tłuszczu podczas smażenia. Jak więc w pełni wykorzystać zamknięcie dołączone do butelki?

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo

Co zrobić z zawleczką od oleju?

Po otwarciu butelki, zamiast wyrzucać zawleczkę, wystarczy ją odwrócić i włożyć do otworu po zdjęciu szczelnego zabezpieczenia. Ale to nie koniec. Zamiast wyrzucić zawleczkę do kosza, należy ją odwrócić i włożyć do otworu, z którego wylewamy olej. W ten sposób tworzymy praktyczny dozownik, który pomoże uratować wiele naszych dań. Patent znalazł się na profilu Sprytne Triki na Facebooku.

Jaki olej jest najlepszy?

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów oleju. Przy wyborze warto kierować się nie tylko ceną. Mimo że oleje i oliwy mogą być kosztowne, warto czasem zapłacić więcej, aby korzystać z lepszego produktu.

Jednym z najlepszych wyborów jest olej roślinny, znany ze swoich zdrowotnych właściwości. Niewiele osób wie, że zawiera kwasy omega-3 i omega-6 oraz witaminy A, D, E, K, które są niezbędne dla organizmu. Używany w odpowiednich ilościach, może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu LDL oraz trójglicerydów.

Przy wyborze oleju roślinnego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na olej tłoczony na zimno. Ma on liczne korzystne właściwości, które mogą pomagać w prewencji chorób serca oraz otyłości. Trzeba jednak pamiętać, że oleje tłoczone na zimno nie nadają się do obróbki cieplnej.

Zapraszamy do dołączenia do grupy na FB - #Samodbałość. Tam na bieżąco informujemy o wywiadach i nowych historiach. Dołącz do nas i zaproś znajomych. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij je przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)