Blisko ludziNie zostawiaj na noc otwartych drzwi do sypialni. Powód jest prosty

Nie zostawiaj na noc otwartych drzwi do sypialni. Powód jest prosty

Zawsze zamykaj na noc drzwi do sypialni
Zawsze zamykaj na noc drzwi do sypialni
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
21.08.2022 15:57, aktualizacja: 21.08.2022 17:09

Wiele osób, kładąc się spać, zostawia otwarte drzwi do sypialni. To jednak błąd, który może mieć bardzo poważne konsekwencje. Wyjaśniamy, dlaczego drzwi do sypialni powinny być koniecznie zamknięte na noc. Powody nie są wcale błahe.

W nocy nasz organizm ma czas na regenerację. Nie zawsze jednak możemy cieszyć się z nieprzerwanego snu, po którym czujemy się jak nowo narodzeni. Dlatego staramy się zadbać o jak największy komfort w sypialni, by móc w niej naprawdę odpocząć. Często poruszaną kwestią jest rodzaj materaca czy poduszek, których kształt powinno się dobierać względem pozycji, w której się śpi. Inną sprawą jest obecność urządzeń elektronicznych w sypialni (najczęściej telewizorów), co nie jest polecanym rozwiązaniem.

Zamknij drzwi do sypialni, a ustrzeżesz się przed niebezpieczeństwem

Dla wielu osób znaczenie mają również drzwi. Niektórzy czują się lepiej, gdy są zamknięte, a inni zawsze zostawiają je otwarte, by zostawić przepływ powietrza. To może być jednak zgubne. Dlaczego? Już wyjaśniamy. 

Drzwi do sypialni powinny być w nocy zawsze zamknięte. Powód dla takiego zalecenia nie jest wcale błahy, bowiem chodzi o kwestię bezpieczeństwa. Gdy w mieszkaniu wybuchnie pożar, drzwi stanowią wtedy barierę, dzięki której ogień tak łatwo nie przedostanie się do sypialni. Jego rozprzestrzenianie się zostanie na chwilę zatrzymane, a my mamy więcej czasu na odpowiednią reakcję w tej kryzysowej sytuacji. Dodatkowo toksyczne substancje powstające przy spalaniu nie przedostaną się tak łatwo do wnętrza sypialni. 

Jaki jest drugi ważny powód, by zamykać drzwi do sypialni?

Zamknięte drzwi do sypialni mogą stać się również wybawieniem w przypadku włamania. W pierwszej chwili nie będziemy mieć bezpośredniego kontaktu ze złodziejem, więc jesteśmy bezpieczniejsi i mamy więcej czasu na reakcję. Mniejsze staje się także prawdopodobieństwo, że włamywacz usłyszy, jak dzwonimy na policję. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (323)
Zobacz także