ModaNieskończona siła kobieca. Zrób sobie przyjemność na Dzień Kobiet

Nieskończona siła kobieca. Zrób sobie przyjemność na Dzień Kobiet

Nieskończona siła kobieca. Zrób sobie przyjemność na Dzień Kobiet
Monika Zonenberg

01.03.2019 09:23, aktual.: 02.03.2019 18:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kobieca siła nadal potrafi niektórych zaskoczyć. Słabsza płeć musiała skrywać ją przez setki lat, by wreszcie móc pokazać ją całemu światu. Żyjemy w czasach, w których nasze zdanie się liczy, możemy zmieniać świat. Z okazji Dnia Kobiet przypomnij sobie, że możesz wszystko i podaruj sobie wyjątkowy upominek, który nie pozwoli ci o tym zapomnieć.

Dzień Kobiet - Niezwykłe święto z nieprzeciętną historią

Historia Dnia Kobiet sięga nawet starożytnych czasów, kiedy to w Rzymie obchodzono Matronalia. Pierwszy tydzień marca i zmiana pory roku kojarzone były wówczas z kobiecością, płodnością, macierzyństwem. Kobiety tego szczególnego dnia udawały się do gaju obok świątyni Junony i składały dary, modląc się o szczęście w życiu małżeńskim. Już wtedy mężczyźni obdarowywali swoje wybranki prezentami.

Pierwszy oficjalny Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Od tego momentu, w różnych krajach na całym świecie, kobiety domagały się ustanowienia dnia, podczas którego najważniejsze dla nich problemy wychodziły na pierwszy plan. W Polsce święto to stało się bardzo popularne w czasach PRL, a dopiero w latach 70. tradycyjnym podarunkiem dla kobiet stały się kwiaty. Z początku najbardziej stylowym wyborem były goździki, a dopiero później tulipany stały się nieoficjalnym symbolem nadejścia wiosny oraz Dnia Kobiet.

Dzień Kobiet stał się dniem krzewienia idei praw kobiet, motywacją do obejmowania przez kobiety stanowisk publicznych oraz symbolem walki o wolności i możliwość głosowania. Choć w różnych państwach na świecie obchodzony jest w nieco inny sposób, a czasem także zupełnie innego dnia, celem jest i było skupienie się na równości, polepszeniu warunków pracy, możliwości rozwoju czy edukacji kobiet oraz praw do podejmowania własnych decyzji dotyczących swoich wyborów życiowych.

Obraz

Uwierz w siebie - nie tylko na jeden dzień

Choć czasy i miejsce, w których żyjemy, sprzyjają kobiecemu rozwojowi i umożliwiają wyrażanie swoich poglądów, świat widziany kobiecymi oczami może być niekiedy ciężki. Ilość obowiązków, dbanie o rozwój i formę, zajmowanie się rodziną, domem, przyjaciółmi i chęć bycia cały czas doskonałymi potrafi nas wykończyć. Pragniemy być perfekcyjne w każdej dziedzinie życia, bywamy dla siebie zbyt surowe i wymagające. Zamiast dążyć do perfekcji, która rzuca nam coraz większe wyzwania, skupmy się na tym, co jest naprawdę ważne. Kobieca siła jest niezaprzeczalnie potężna, a choć fizycznie wydajemy się być słabsze od mężczyzn, potrafimy przenosić góry.

Nieskończona moc kobieca

Bez względu na to, czy obchodzisz Dzień Kobiet, czy jest ci on obojętny, warto przy jego okazji odważyć się docenić nasze dobre cechy i pokochać siebie takimi, jakie jesteśmy. Nieważne, czy czekasz na podarunek od ukochanego, czy dopiero szukasz wybranka, od którego będziesz chciała dostawać prezenty, ten dzień może być gloryfikacją tego, co w nas najlepsze. Nie zapominaj o tym, że jesteś wyjątkowa, a to, co niekiedy możesz uznać za swoje niedociągnięcia, odróżnia cię od innych. Jesteśmy różne i to jest w nas najpiękniejsze.

Aby codziennie sobie to przypominać, możesz z okazji Dnia Kobiet sama sprezentować sobie niewielki upominek, który stanie się dla ciebie symbolem twojej siły. Spójrz w przeszłość i dostrzeż, z iloma problemami dałaś sobie radę, ile przeszkód pokonałaś. Symbol nieskończoności będzie odświeżał twoją pewność siebie i przeświadczenie o własnej niezwykłości. Charakterystyczna przewrócona ósemka nie tylko oznacza nieskończoność, ale także korzystne zmiany w życiu, harmonię i ukojenie. To symbol, który daje energię do działania i moc, której w niektórych momentach nam brakuje.

Obraz
Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)