Trwa ładowanie...

Niespełniona miłość. Drogi Gabrieli Kownackiej i Krzysztofa Janczara nie zawsze się przecinały

10 lat temu odeszła ceniona i uwielbiana przez widzów aktorka, Gabriela Kownacka. Kochał się w niej Krzysztof Janczar, kolega z teatru, później wierny i oddany przyjaciel. Była jego wielką miłością.

Share
Gabriela Kownacka
Gabriela KownackaŹródło: AKPA
d11nmtw

"Już nie muszę mieć nikogo, żeby oswoić upływ czasu. Nie potrzebuję już przeglądać się w czyichś oczach, by szukać potwierdzenia, że ciągle jestem piękna i wartościowa. Nie muszę podobać się wszystkim ani jako aktorka, ani kobieta. To dodaje skrzydeł!"- mówiła tygodnikowi "Na Żywo" Gabriela Kownacka. Słowa te wypowiadała po rozwodzie z Waldemarem Kownackim.

Zrobiła na nim wielkie wrażenie

W 1975 roku Gabriela Kownacka wzięła ślub z aktorem Waldemarem Kownackim. Osiem lat później na świat przyszło ich jedyne dziecko - syn Franciszek. Aktorka, mimo propozycji zawodowych, postanowiła na parę lat zrezygnować z pracy. Kiedy wróciła do zawodu, zaczęła wraz z mężem pracować w Teatrze Studio. To wtedy ich relacja zaczęła się psuć. Mąż coraz częściej wymykał się z domu stęskniony za czasami kawalerskimi. W 1985 roku aktorzy podjęli decyzję o rozwodzie.

Aktorka nigdy nie wyszła po raz drugi za mąż. Była jednak w dwóch poważnych związkach - z Witoldem Adamkiem, a później z Krzysztofem Janczarem, który czuwał przy jej łóżku, kiedy odchodziła. Aktorka walczyła z nowotworem.

Miłość Kownackiej i Janczara

Ich drogi kilka razy w życiu się przecinały. Poznali się w Teatrze Narodowym, kiedy Kownacka była szczęśliwą mężatką. Później Kownacki wyjechał do Ameryki, aby po powrocie odnowić kontakt z aktorką. Pewnego dnia - na imprezie w Teatrze Małym - spotkał Gabrielę Kownacką. Jak się okazało, obydwoje byli po przejściach, ale wolni od związków. Przez cztery kolejne lata Gabriela i Krzysztof byli nierozłączni, ale nie afiszowali się ze swoim romansem. Przeżyli razem wiele wspaniałych chwil. Ostatecznie jednak para się rozstała.

d11nmtw

W 2006 roku spotkali się ponownie, na planie serialu "Dwie strony medalu". Gabriela Kownacka była wtedy tuż po swej pierwszej batalii z rakiem piersi. Aktorka zmarła po zakończeniu zdjęć 30 listopada 2010 roku. - Byłem na pogrzebie. Pochyliłem się nad grobem, zostawiłem kwiatek. Nigdy jej nie zapomnę... – powiedział aktor po śmierci ukochanej.

5 produktów, które łagodzą ból głowy

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11nmtw

Podziel się opinią

Share
d11nmtw
d11nmtw