Trwa ładowanie...

Odmień manicure za pomocą magnesu. Twoje paznokcie będą piękne i oryginalne

Metod stylizacji paznokci jest obecnie tak wiele, że każda z nas znajdzie coś dla siebie. Tradycyjne lakiery czy zdobienia czasem mogą się nudzić, więc warto sięgać po nietypowe emalie. Na przykład magnetyczny lakier hybrydowy, który wywołuje efekt kociego oka albo fali.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Magnetyczne lakiery hybrydowe mają piękny połysk
Magnetyczne lakiery hybrydowe mają piękny połyskŹródło: iStock.com, Fot: Sofia Zhuravets
d2dzjbr

Magnetyczny lakier hybrydowy – jak działa?

Magnetyczny lakier jest preparatem, który składa się z metalicznych opiłek zdolnych układać się w fantazyjne wzory pod wpływem specjalnej płytki magnetycznej. Opiłki te różnią się kolorem od reszty lakieru, więc wzory wyróżniają się na tle paznokcia i są dobrze widoczne. Magnetyczny lakier ma taką samą konsystencję co tradycyjny lakier hybrydowy i nakłada się go wedle tych samych zasad. Opiłki można układać w różne wzory, np. w jasną smugę przypominającą źrenicę oka. Wszystko zależy od ułożenia płytki magnetycznej.

Magnetyczne lakiery mają piękny, metaliczny połysk i są dostępne w rożnych, nasyconych barwach. Będą świetnym wyborem na wielkie wyjścia, np. letnią imprezę pod chmurką.

d2dzjbr

Jak zrobić manicure magnetyczny?

Magnetyczny manicure wykonuje się tak samo jak standardowy manicure hybrydowy. Potrzebne są więc odpowiednie bazy, preparaty do oczyszczania, pilniki, bloki polerskie oraz lampy do utwardzania.

Zanim nałożymy magnetyczny lakier, wpierw powinnyśmy oczyścić i odtłuścić płytki, zmatowić je blokiem polerskim i nałożyć bazę. Bazę oczywiście trzeba utwardzić w lampie. Potem nakładamy jedną warstwę ciemnego lakieru hybrydowego, utwardzamy ją w lampie, a następnie smarujemy paznokcie wybraną emalią magnetyczną (w niektórych przypadkach możemy zrezygnować z ciemnego lakieru hybrydowego, a nałożyć dwie warstwy lakieru magnetycznego). Do paznokci przykładamy magnes na ok. 5 s w odległości ok. 0,5 cm. Kształt wzorów oraz ich położenie zależą od tego, pod jakim kątem tenże magnes przyłożymy. Efekt kociego oka powstanie wtedy, kiedy ustawimy go całą powierzchnią równolegle do paznokcia. Efekt fali będzie widoczny wtedy, kiedy ustawimy dwa magnesy naprzeciw siebie po obu stronach paznokcia. Po wykonaniu tych czynności utwardzamy lakier w lampie, a na końcu nakładamy lakier top i przemywamy paznokcie cleanerem.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2dzjbr

Podziel się opinią

Share
d2dzjbr
d2dzjbr