FitnessOdżywka AAKG. Suplement na rozbudowę masy mięśniowej

Odżywka AAKG. Suplement na rozbudowę masy mięśniowej

Odżywka AAKG. Suplement na rozbudowę masy mięśniowej
Źródło zdjęć: © 123RF

09.11.2018 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

AAKG to preparat, który stosuje się w celu rozbudowy tkanki mięśniowej i wymodelowania sylwetki. Suplement AAKG zawiera w składzie argininę, czyli podstawowy aminokwas w odżywkach przeznaczonych dla osób trenujących. Czym jest właściwie AAKG, jak działa i jak dawkować ten suplement?

Co to jest AAKG?

AAKG to odżywka, w której połączono dwa związki: argininę i alfa-ketoglutaran. AAKG charakteryzuje się licznymi właściwościami, z których najważniejszą jest regeneracja i rozbudowa tkanki mięśniowej.

Badanie przeprowadzone na preparacie wykazały, że AAKG działa dużo lepiej niż samodzielnie arginina. Dzięki połączeniu z kwasem glutarowym wytwarza się znaczna część energii pochodząca z białek, tłuszczów i węglowodanów.

AAKG hamuje rozpad argininy do dwutlenku węgla oraz wody, dzięki czemu zwiększa się jej biodostępność i efektywność. AAKG jest przeznaczone przede wszystkim dla stałych bywalców siłowni, a także kulturystów, którzy chcą szybciej zbudować masę mięśniową.

Arginina - najważniejsze informacje

Arginina jest jednym z najważniejszych aminokwasów w ludzkim organizmie. Wykorzystywana jest w podstawowych procesach fizjologicznych, takich jak synteza hormonu wzrostu czy usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Arginina jest produkowana przez ludzki organizm, jednak z biegiem lat zostaje mocno ograniczona.

Argininę można dostarczać organizmowi wraz z pożywieniem. Jej źródłem są mięso, produkty mleczne, a także część produktów pochodzenia roślinnego. Opisując odżywkę AAKG, nie można pominąć krótkiej charakterystyki argininy. Ten aminokwas zyskuje bowiem dodatkową siłę w połączeniu z kwasem glutarowym.

Działanie AAKG

AAKG jest suplementem, który hamuje rozkład białek w organizmie, co powoduje zwiększenie masy i siły mięśni. Zażywanie AAKG powoduje wyraźne pompowanie mięśni. Są one lepiej odżywione, mają większą moc i znacznie szybciej się regenerują. Wykazano również, że AAKG pozytywnie wpływa na libido. Obecność w AAKG argininy wpływa na poprawę jakości snu i łatwiejsze zasypianie. Dodatkowo organizm i mięśnie są oczyszczane z amoniaku i innych toksycznych substancji.

Jak dawkować AAKG?

Dawkowanie AAKG jest zależne od oczekiwanych rezultatów. Jeśli celem jest efekt pompy, AAKG należy przyjmować przed treningiem. Przyjmowanie AAKG po treningu z kolei wspomaga regenerację mięśni. Trudno jest również określić konkretną dawkę AAKG, która najlepiej wpłynie na kondycję mięśni. To zależy od wytrenowania, obecnej sylwetki i zamierzonych planów treningowych.

Na początku można przyjmować jedną porcję, czyli ok. 5 g AAKG przed treningiem, natomiast drugą porcję po ćwiczeniach. W dni nietreningowe natomiast pierwszę porcję AAKG należy przyjąć w trakcie posiłku, a drugą tuż przed snem. AAKG jest suplementem, który można kupić w różnych postaciach: w kapsułkach i w płynie.

AAKG - dla kogo?

Odżywka AAKG przede wszystkim jest polecana tym, którym zależy na szybszym rozroście tkanki mięśniowej. Sprawdza się głównie u osób, które już trenują i zauważyły stagnację mięśni. Odżywka AAKG to idealny produkt podczas treningów siłowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także