Trwa ładowanie...

Odżywka czy maska – co będzie lepsze dla włosów?

Co wybrać – odżywkę czy maskę? Podpowiadamy, że najlepiej jedno i drugie. Oba te kosmetyki z pewnością przydadzą się włosom, ponieważ różnią się składem i dlatego działają w inny sposób.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Odżywka czy maska – co będzie lepsze dla włosów?Źródło: iStock.com, fot: puhhha
dwljju6
dwljju6

Odżywka – szybka regeneracja

Odżywka to kosmetyk, który stosuje się tuż po umyciu włosów. Jej zadaniem jest szybkie, ale i powierzchowne poprawienie ich kondycji. Odżywki ułatwiają rozczesywanie, chronią przed uszkodzeniami, uelastyczniają i nadają blasku. Zawierają niezbyt dużo substancji odbudowujących, a ich skład bazuje głównie na silikonach. Efekt działania tego preparatu jest jednak krótkotrwały i utrzymuje się zwykle do następnego mycia.

Odżywka ma delikatną, płynną konsystencję i łatwo nakłada się ją na mokre kosmyki. Niektóre kobiety mają często dylemat: wybrać odżywkę do spłukania czy odżywkę bez spłukiwania? Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb włosów. Odżywki bez spłukiwania często zawierają substancje, które mogą powodować opadanie fryzury, a te do spłukania mogą okazać się niewystarczające.

Cena odżywek nie jest zbyt wysoka. Najczęściej zapłacimy za nie mniej więcej 10 zł. Odżywki fryzjerskie do profesjonalnego stosowania bywają o wiele droższe (ok. 50 zł).

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: shutterstock.com

Maska – głęboka odbudowa

Maska to zupełnie inny rodzaj pielęgnacyjnego kosmetyku do włosów. Jej zadaniem jest głębokie nawilżenie, odżywienie oraz odbudowa struktury kosmyków. Wszystko dzięki odpowiednim substancjom, np. witaminom, ekstraktom roślinnym, keratynie czy ceramidom. Efekty działania masek utrzymują się przez dłuższy czas. Nakłada się je zwykle na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, często nawet na pół godziny. Warto wtedy owinąć włosy ręcznikiem lub folią, co umożliwi lepsze wchłanianie.

Maski różnią się od odżywek również konsystencją, chociaż nie zawsze. Zwykle są zwarte, bardzo gęste i ciężkie, ale preparaty niektórych marek mogą być dość lekkie i łatwe w rozprowadzaniu.

Maski kosztują 2-3 razy więcej od odżywek ze względu na liczbę oraz jakość składników. Zwykle zapłacimy za nie nieco powyżej 20 zł.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dwljju6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwljju6