UrodaWęgiel aktywny cenny jak złoto. Zapomnij o wągrach i pryszczach

Węgiel aktywny cenny jak złoto. Zapomnij o wągrach i pryszczach

Węgiel aktywny cenny jak złoto. Zapomnij o wągrach i pryszczach
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Rawpixel.com
Sylwia Ścibak
23.07.2018 13:11

Kosmetyki z węglem aktywnym świetnie działają na skórę i dlatego są teraz szalenie popularne. Ten dobroczynny składnik znajdziemy nie tylko w preparatach dla kobiet, ale także w preparatach przeznaczonych dla mężczyzn. Sprawdź, dlaczego warto stosować kosmetyki z węglem aktywnym.

Węgiel aktywny – dlaczego jest ceniony?

Węgiel jest najsilniejszym pochłaniaczem i dlatego szalenie skutecznie radzi sobie z zanieczyszczeniami. Nic więc dziwnego, że w dzbankach i butelkach filtrujących, okapach kuchennych czy oczyszczaczach powietrza stosuje się filtry z węglem. Substancja ta wykazuje również właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne, dlatego stosowana jest też w medycynie oraz kosmetyce.

Węgiel aktywny coraz częściej występuje w kosmetykach do twarzy, włosów, zębów i ciała. Świetnie radzi sobie z podrażnieniami i bakteriami, działa kojąco oraz zatrzymuje nadmiar sebum (co jest ważne w przypadku osób, które walczą z tzw. świeceniem). Jego cenne właściwości docenią również osoby, które chcą zachować piękny uśmiech. Węgiel bowiem usuwa nalot i sprawia, że zęby stają się bielsze, chociaż przy dłuższym stosowaniu może negatywnie wpływać na szkliwo, więc zawsze trzeba pamiętać o umiarze.

Węgiel aktywny – dla kogo?

Kosmetyki z węglem aktywnym, a więc wszelkie maseczki, plastry do wągrów, płyny micelarne, żele do twarzy czy peelingi, służą przede wszystkim osobom zmagającymi się z trądzikiem, nadmiernym wydzielaniem sebum czy często pojawiającymi się wągrami. Substancja ta dogłębnie oczyszcza bez naruszenia warstwy ochronnej. Kosmetyki do włosów z węglem aktywnym (szampony, odżywki, maski) świetnie działają z kolei na przetłuszczającą się skórę głowy, a poza tym dobrze oczyszczają i sprawiają, że włosy stają się lśniące.

Obraz
© 123RF