Blisko ludziOn był kobietą, ona mężczyzną. Dzisiaj są szczęśliwą parą

On był kobietą, ona mężczyzną. Dzisiaj są szczęśliwą parą

On był kobietą, ona mężczyzną. Dzisiaj są szczęśliwą parą
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Karolina Błaszkiewicz
19.07.2017 14:53, aktualizacja: 19.07.2017 18:27

Jasmine Merlino i Ryan Said wyglądają jak każda zwykła para. Ale nie są do końca zwyczajni, oboje są transseksualistami. Jasmine była kiedyś mężczyzną, a Ryan – kobietą. I właśnie postanowili opowiedzieć swoją historię miłosną.

– Podoba mi się, że Ryan jest taki jak ja. Rozumie mnie. Dorastanie nie było łatwe dla nas obojga – mówi Jasmine w rozmowie z BBC. Rodzina Ryana kompletnie go nie rozumiała. - Słyszałem, że jestem ich hańbą. Byli przekonani, że trzeba mnie wyleczyć, zabierali mnie więc do psychiatrów, bo ich zdaniem bycie transseksualistą nie jest normalne - opowiada.

Ryan ma 25 lat i przeszedł naprawdę długą, wyboistą drogę, by stać się tym, za kogo zawsze się uważał. – Odkąd pamiętam, coś było nie tak - mówi. Do dziś bliscy widzą w nim Sarah, ale zaakceptowali rzeczywistość. Jasmine musiała zmierzyć się za to z ostrą reakcją znajomych. Podczas przemiany w kobietę najwięcej wsparcia daje jej brat Emilio, również transseksualista. Dziś robi to też Ryan, z którym poznali się w mediach społecznościowych. – Wziąłem ją za dziewczyną w stylu "legalnej blondynki" – śmieje się dziś życiowy partner Jasmine. – Jest wspaniała – dodaje. Ryan zmienił płeć 4 lata temu, Jasmine zaczęła terapię w 2015 r.