Opalanie natryskowe - na czym polega i ile kosztuje?
Opalanie natryskowe jest uznawane za jeden z najbezpieczniejszych i najefektywniejszych sposobów na brązową skórę. Z roku na rok jest ono coraz popularniejsze, co jest związane z rosnącą świadomością społeczeństwa na temat szkodliwości promieniowania słonecznego.
16.08.2018 | aktual.: 10.03.2019 15:00
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Opalanie natryskowe - na czym polega?
Opalenizna od kilku dekad niezmiennie kojarzona jest z atrakcyjnym i zdrowym wyglądem. Do niedawna jedyną drogą do jej pozyskania było wystawienie skóry swojego ciała na promieniowanie słoneczne (sztuczne lub naturalne), a na efekt trzeba było trochę poczekać.
Z racji tego, że z roku na rok rośnie świadomość społeczeństwa na temat szkodliwości promieniowania słonecznego, coraz więcej osób korzysta z opalania natryskowego, które uznawane jest za jedną z najbezpieczniejszych metod opalania.
Opalanie natryskowe polega na nałożeniu na skórę delikatnej mgiełki za pomocą specjalnego urządzenia. Preparat używany przy tego typu zabiegu jest bezpieczny i charakteryzuje się właściwościami: brązującymi, nawilżającymi i odżywiającymi. Bezpośrednio po opalaniu natryskowym skóra całego ciała zyskuje brązowy odcień.
Co ciekawe, kosmetyki do opalania natryskowego są preparatami hipoalergicznymi, co oznacza, że bez przeszkód mogą ich używać osoby mające tendencję do reakcji alergicznych.
Opalanie natryskowe - cena
Cena opalania natryskowego uzależniona jest od wielu czynników. Jednym z nich jest miejsce zamieszkania (w Warszawie i innych dużych miastach z reguły jest drożej niż w mniejszych miejscowościach) i wybór salonu kosmetycznego. Opalanie natryskowe całego ciała kosztuje ok. 80-100 zł, od pasa w górę lub od pasa w dół - 30-50 zł.
Opalanie natryskowe - przeciwwskazania
Chociaż opalanie natryskowe jest uznawane za bezpieczne, to jednak istnieje kilka przypadków, w których nie jest ono zalecane, a nawet jest zabronione. Mowa tu głównie o:
- astmie,
- łuszczycy,
- alergiach skórnych,
- wypryskach,
- ranach otwartych,
- nadmiernej potliwości.
We wszystkich profesjonalnych salonach powinna znaleźć się informacja o przeciwwskazaniach do opalania natryskowego.
Opalanie natryskowe - jak długo utrzymuje się efekt?
Efekty po opalaniu natryskowym utrzymują się od tygodnia do 10 dni. Trwałość sztucznej opalenizny uzależniona jest w głównej mierze od naturalnego koloru skóry - im jest ona jaśniejsza, tym gorzej. Opalanie natryskowe polecane jest przede wszystkim osobom, którym zależy na chwilowym efekcie pięknej opalenizny np. przed ślubem lub wakacjami.
Co istotne, opalanie natryskowe nie wyklucza się z opalaniem w solarium i ekspozycją na słońce.