UrodaOpalanie w solarium — jak się opalać, jak często i ile to kosztuje?

Opalanie w solarium — jak się opalać, jak często i ile to kosztuje?

Opalanie w solarium zapewnia efekt złocistobrązowej skóry, a także podnosi poziom endorfin — hormonów szczęścia, które wpływają na nasz dobry nastrój. Niestety ma ono więcej wad niż zalet — przyspiesza proces starzenia się skóry, a w dłuższej perspektywie, może nawet przyczyniać się do nowotworów skóry.

Opalanie w solarium — jak się opalać, jak często i ile to kosztuje?
Źródło zdjęć: © 123RF

Opalanie w solarium

Podstawowym celem przyświecającym twórcom solariów było skonstruowanie lamp, które nie będą emitowały szkodliwego dla skóry promieniowania słonecznego. Początkowo uważano, że promieniowanie UVA nie jest szkodliwe, z czasem jednak okazało się, że jest ono równie niebezpieczne jak promieniowanie UVB. Dodatkowo 10-minutowe opalanie w solarium można porównać do godzinnego leżakowania na słońcu. Dlatego też, jeśli nie musimy, nie powinniśmy korzystać z łóżek opalających. Jednakże w wielu kobietach ciekawość bierze górę nad rozsądkiem. W takiej sytuacji powinniśmy zapoznać się z podstawowymi zasadami opalania w solarium.

Pierwszy raz w solarium — jak się przygotować?

Przed pierwszą wizytą w solarium warto zaczerpnąć trochę wiedzy na ten temat. Podstawą jest wybór renomowanego salonu z najwyższej jakości sprzętem i obsługą. Do wyboru mamy dwie opcje: solarium leżące (łóżka opalające) i solarium stojące (w formie tuby). Przed wejściem do kabiny opalającej warto wcześniej sprawdzić, czy została ona wcześniej dokładnie zdezynfekowana. Zalecaną opcją jest wybór kabiny z wiatraczkiem, relaksacyjną muzyką i natryskiem na twarz.

Ile kosztuje opalanie w solarium? Cena za minutę to około 1 zł, chociaż może ona być wyższa w przypadku solarium stojącego lub opalania w kabinie z dodatkowymi funkcjami.

Bardzo ważnym elementem każdej wizyty w solarium jest zakładanie okularów — promieniowanie UVB w dużym stężeniu może skutkować nawet poważnym uszkodzeniem wzroku. Poza tym okulary chronią cienką i wrażliwą skórę wokół oczu przed podrażnieniami. Wbrew temu, co się mówi o korzystaniu z solarium, niewskazane jest opalanie się nago. Mimo że białe paski od majtek i biustonosza wyglądają niezbyt atrakcyjnie, to zdecydowanie nie należy pomijać tego punktu.

Jeśli obawiasz się konsekwencji opalania w solarium, sprawdź kosmetyki brązujące na WP radarOkazji.

Jak często korzystać z solarium? Z całą pewnością kilkuminutowe seanse w solarium raz na miesiąc nie wpłyną negatywnie na kondycję skóry.

Przeciwwskazania do korzystania z solarium

Większość specjalistów odradza korzystanie z łóżek opalających. Chociaż rzadkie i krótkie wizyty w solarium prawdopodobnie nie spowodują dużych uszkodzeń skóry, to w niektórych przypadkach nie należy opalać się w solarium pod żadnym pozorem.

Z solarium nie powinny korzystać osoby:

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)