Opublikowała grafiki z okazji Dnia Mężczyzny. Wzruszyła internatów

Matylda Damięcka dodała grafiki z okazji Dnia Mężczyzny
Matylda Damięcka dodała grafiki z okazji Dnia Mężczyzny

10.03.2024 13:52, aktual.: 10.03.2024 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka kolejny raz dostarczyła swoim fanom poruszające grafiki. Tym razem artystka opublikowała je z okazji Dnia Mężczyzny, który przypada 10 marca. "Jak sobie radzisz z posiadaniem tak wielkiej wrażliwości?" - napisał jeden z internautów.

Dwa dni po Dniu Kobiet obchodzony jest Dzień Mężczyzny. Z tej okazji Matylda Damięcka opublikowała wpis na swoim instagramowym profilu, w którym zaprezentowała kilka wymownych grafik powiązanych z tym świętem.

Artystka w swoich dziełach podzieliła się spostrzeżeniami na temat stereotypów związanych z tym, jacy powinni być mężczyźni. Jej wrażliwość poruszyła fanów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Mężczyznasdej" według Matyldy Damięckiej

W Dzień Mężczyzny graficzka postanowiła zobrazować, z jakimi problemami borykają się mężczyźni. Często uważa się, że "typowy facet" nie może pokazywać swoich emocji i prawdziwych uczuć. Według niepisanej zasady nie powinni oni płakać czy też prosić o pomoc.

Dlatego też Matylda Damięcka chce walczyć z tymi stereotypami i pokazuje, że każdy człowiek nie powinien bać się pokazywać prawdziwego siebie. Wyjątkowo poruszające jest więc grafika z wizerunkiem Juliusza Cezara w wieńcu laurowym symbolizującym zwycięstwo, jednak z cieknącymi po policzkach łzami. Druga z napisem "Synku, nauczyłbym cię płakać, ale mój ojciec nie pokazał mi, jak to się robi" również nawiązuje do emocjonalnej strony mężczyzn, której często nie pokazują.

Grafiki Damięckiej z okazji Dnia Mężczyzny
Grafiki Damięckiej z okazji Dnia Mężczyzny

Nawiązuje do proszenia o pomoc

Damięcka nawiązała też do problemu, jakim jest brak proszenia o pomoc. Według statystyk na jedną kobietę popełniającą samobójstwo przypada średnio pięciu mężczyzn. To właśnie mężczyźni częściej targają się na swoje życie, a liczby te z roku na rok niestety ciągle rosną.

Dlatego też graficzka swoimi obrazami zaapelowała, aby nie bać się, prosić o pomoc. Na innej z grafik widzimy czarną plątaninę, przypominającą czarną dziurę, która wchłania jedną z dłoni. Druga zaś wyciąga do niej rękę i stara się wydobyć z otchłani. Na jeszcze innym z dzieł Damięckiej widać wizerunek mężczyzny niosącego przez kobietę i napis "zaopiekuj się mną". To niezwykłe nawiązanie do Piety Michała Archanioła i utworu zespołu Republika również mocno wzruszyło internautów.

Grafiki Damięckiej z okazji Dnia Mężczyzn
Grafiki Damięckiej z okazji Dnia Mężczyzn

Internauci nie kryli wzruszenia

W licznych komentarzach pod postem możemy zobaczyć, że grafiki artystki bardzo poruszyły użytkowników Instagrama. "Nie wiem, jak sobie na co dzień radzisz z posiadaniem tak wielkiej wrażliwości, Matyldo", " Jesteś niezwykle uzdolniona wrażliwa i pełna empatii. Z każdym rysunkiem, jaki umieszczasz, uczysz nas, że można na zwykłe sprawy spojrzeć inaczej", "Przejmujące", "Pięknie ukazałaś kompleksy mężczyzn i przede wszystkim problemy z jakimi się zmagają", "Świat bez mężczyzn, tak jak świat bez kobiet, byłby smutny" - czytamy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (121)