Ostatnia grafika Damięckiej przed ciszą wyborczą. Ogromny odzew

Ostatnia grafika Damięckiej przed ciszą wyborczą. Ogromny odzew

Matylda Damięcka zabrała głos przed wyborami
Matylda Damięcka zabrała głos przed wyborami
Źródło zdjęć: © AKPA
12.10.2023 11:59, aktualizacja: 12.10.2023 12:47

Matylda Damięcka wielokrotnie pokazywała swoje zaangażowanie w sprawy dotyczące naszego kraju. Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem ciszy wyborczej ponownie postanowiła zabrać głos, publikując kolejny obrazek.

Grafiki, jakie pojawiają się w mediach społecznościowych Matyldy Damięckiej, często dotykają istotnych, bieżących spraw. Zdaniem wielu osób kolejne rysunki celnie punktują otaczającą nas rzeczywistość, a aktorka zabiera głos zarówno w kwestiach dotyczących naszego kraju, jak i wydarzeń dziejących się na arenie międzynarodowej.

Damięcka nieraz odnosiła się do sytuacji politycznej w Polsce. Tym razem postanowiła zwrócić uwagę na sprawy związane z nadchodzącymi wyborami do Sejmu i Senatu, które odbędą się w najbliższą niedzielę. Najnowsza grafika zwraca uwagę nie tylko na samo głosowanie, ale i ważny termin.

Grafika Damięckiej przed wyborami. Zwróciła uwagę na ważny termin

Aktorka poinformowała swoich obserwatorów, że właśnie załatwiła sprawę związaną ze zmianą miejsca głosowania. Jeśli ktoś planuje pójść na wybory w innym miejscu, niż to, które jest oficjalnie przypisane do miejsca zamieszkania, musi odebrać stosowne zaświadczenie.

Swoim rysunkiem, artystka przypomniała więc o upływającym 12 października terminie odbierania tego typu dokumentów. Przy okazji zaznaczyła, że nie zajęło jej to wiele czasu, a cała procedura przebiegła sprawnie, zachęcając tym samym osoby obawiające się kolejek i skomplikowanych formalności do tego, aby jednak zdecydowały się na taki krok.

"Mi zajęło to 7 min., licząc: wejście, podpisanie, pokwitowanie, krótką wymianę zdań o piefkach (pisownia oryg. - red) z Panią z urzędu, wyjście. Dzisiaj pewnie lastimutowiczów będzie więcej, ale ile potencjalnych rozmów o pieskach w kolejce… opyla się" - podsumowała zachowując charakterystyczne dla siebie poczucie humoru.

Porady internautów

Pod postem szybko pojawiły się komentarze i porady internautów, którzy zwracali uwagę zarówno na godziny pracy urzędów, jak i na możliwość załatwienia tej kwestii internetowo lub przez aplikację.

"Ja zmieniałam przez aplikację mObywatel, bez wychodzenia z domu. To tak dla leniwych" - napisała jedna z komentujących. Inna zwróciła jednak uwagę na pewien istotny szczegół: "Jeśli wiesz, gdzie będziesz głosować, to owszem. Ale jeśli jesteś w trasie, takie zaświadczenie pozwala ci zagłosować w każdej komisji wyborczej. Musisz je odebrać osobiście lub przez pełnomocnika. Innej opcji nie ma w tym przypadku. Wydaje je się na papierze" - napisała.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (410)
Zobacz także