Trwa ładowanie...

Ozdobna czy stonowana - pan młody wybiera kamizelkę

Garnitur ślubny może mieć kamizelkę, ale wcale nie musi. A jeśli już pan młody zdecyduje się na nią, to nie oznacza to, że powinna ona być wykonana z tego samego materiału co reszta stroju. Oto kilka rad dla pana młodego, który zastanawia się w czym pojawić się na własnym ślubie.

Ozdobna czy stonowana - pan młody wybiera kamizelkęŹródło: Jupiterimages
d2n8mbk
d2n8mbk

Dodatki dla pana młodego: kamizelka do garnituru ślubnego Garnitur ślubny może mieć kamizelkę, ale wcale nie musi. A jeśli już pan młody zdecyduje się na nią, to nie oznacza to, że powinna ona być wykonana z tego samego materiału co reszta stroju. Oto kilka rad dla pana młodego, który zastanawia się w czym pojawić się na własnym ślubie. Poniżej omawiamy możliwości i ograniczenia, jakie wiążą się z wyborem kamizelki do garnituru ślubnego.

Kamizelka w garniturze może być wykonana z tego samego materiału, co marynarka i spodnie, mieć ten sam kolor i wzór lub różnić się całkowicie od reszty garnituru. Można więc założyć po prostu trzyczęściowy garnitur ślubny, albo kupić garnitur dwuczęściowy i dokupić do niego ozdobną kamizelkę - na ogół oferowaną w zestawie z plastronem (rodzajem szarfy o końcach jednakowej szerokości, którą panowie zastąpić mogą krawat).

Jeśli pan młody jest zwolennikiem klasycznej elegancji, bardziej odpowiednia będzie kamizelka wykonana z tego samego materiału, co inne części garnituru. Przede wszystkim dlatego, że najważniejszą zasadą elegancji jest umiar. Poza tym klasyczna elegancja jest zawsze modna i zawsze w dobrym tonie.

d2n8mbk

Z kolei pan młody, który organizuje ślub i wesele o bardzo wyszukanej formie, może poszukać kamizelki z innego materiału i w innym kolorze. Wybór wzoru jest kwestią gustu - pamiętać jednak warto, że im mniej rzucający się w oczy, tym bardziej elegancki. Najlepiej, gdy kamizelka wykonana będzie z jedwabiu.

Kto ceni sobie prawdziwą elegancję i nie chce marnować pieniędzy, lepiej zrobi, jeśli do ślubu założy po prostu trzyczęściowy garnitur, zamiast kupować do niego osobną kamizelkę i plastron. Ponadto elegancki i wykonany z dobrego materiału trzyczęściowy garnitur nie tylko na pewno będzie odpowiedni na ślub, ale będzie go można założyć jeszcze wiele razy na inne okazje, będzie też kosztował mniej niż garnitur z zakupioną do niego specjalną kamizelką z plastronem.

Ozdobna kamizelka może kosztować od 200 zł w górę (gdy jest niezbyt wysokiej jakości), a kamizelka z jedwabiu może kosztować nawet połowę ceny trzyczęściowego garnituru z wełny! Jeśli do ceny ozdobnej kamizelki dodać cenę garnituru, koszt może być niezwykle wysoki.

d2n8mbk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n8mbk