FitnessPajączek na plecy - jak działa? Czy pomaga na garbienie się?

Pajączek na plecy - jak działa? Czy pomaga na garbienie się?

Garbienie się to jedna z tych popularnych wad postawy, których prawdopodobnie wstydzimy się najbardziej. Proste plecy kojarzą się w końcu z pewnością siebie i odwagą, dlatego coraz więcej osób szuka dobrej metody na proste plecy. Odpowiedzią może być pajączek na plecy, który pomoże nam pozbyć się tego szkodliwego nawyku. Jak działa pajączek i czy faktycznie pomaga?

Pajączek na plecy - jak działa? Czy pomaga na garbienie się?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | shutterstock.com

Czym jest pajączek na plecy?

Pajączek na plecy to niezwykle popularny korektor postawy, który mogą stosować zarówno dzieci, jak i dorośli. To specjalnie urządzenie wspomagające pomaga w utrzymaniu poprawnej postawy ciała, a więc takiej, która pozwoli nam pozbyć się nawyku do garbienia pleców. Pajączek na proste plecy jest bardzo łatwy w użyciu i może się szybko do niego przyzwyczaić, dlatego coraz więcej osób stosuje go do utrzymania prostej sylwetki.

Pajączek na plecy to rozwiązanie całkowicie bezpieczne i niezwykle pomocne w zlikwidowaniu wady postawy, jednak warto zaznaczyć, że samo założenie go na plecy nie sprawi, że automatycznie wrócą one do normy. Pamietajmy, że pajączek jest jedynie pomocą w zniwelowaniu szkodliwych nawyków, a jego skuteczność w dużej mierze zależy od naszego zaangażowania i odpowiednio dobranych ćwiczeń na wzmocnienie postury ciała.

Pajączek na plecy - rodzaje

Pajączek na plecy jest niezwykle popularnym rozwiązaniem dla osób walczących o poprawną posturę, które zakładamy na górną część pleców. Sposób jego noszenia jest podobny do plecaka, a więc należy przełożyć ręce poprzez szelki tak, aby sygnalizator znajdował się z tyłu i poprawnie dawał nam znać o nieprawidłowościach. Co ważne, na rynku dostępne są dwa rodzaje pajączków na plecy, o czym warto pamiętać dokonując zakupu.

Pierwszym rodzajem jest pajączek na plecy I generacji, a więc taki, który zakładamy na łopatki. Jest to podstawowa forma tego popularnego korektora postawy i różni się jedynie miejscem noszenia, bowiem pajączek na plecy II generacji zakładamy na łopatki i talię. Na tym jednak różnice między nimi się kończą, bo oba mają oczywiście ten sam cel i efekt, czyli proste plecy. Warto wspomnieć, że pajączek zazwyczaj zasilamy tradycyjnymi bateriami w celu wydawania sygnałów dźwiękowych bądź wibracji.

Jak działa pajączek na plecy?

Działanie pajączka na plecy jest bardzo proste. Nosząc go na plecach pomaga nam on utrzymać poprawną posturę, a gdy ją zmienimy, urządzenie da nam o tym znać za pomocą dźwięku lub wibracji. W ten sposób pajączek przypomni nam o konieczności powrotu do prostych pleców. Zaleca się stosowanie go kilka razy dziennie podczas codziennych czynności tak, aby wyrobić w nas nawyk poprawnego ustawienia kręgosłupa. Pamiętajmy też o odpowiedniej regulacji szelek, ponieważ nadmierny ucisk lub zbyt lekkie napięcie może niekorzystnie wpływać na jego działanie.

Czy pajączek pomaga?

Pajączek na plecy oczywiście pomaga w utrzymaniu prawidłowej postury, jednak pamiętajmy, że bardzo dużo zależy od naszej dobrej woli. Pajączek, podobnie jak inne korektory postawy, nie wyleczą wad kręgosłupa czy garba, a jedynie pomogą nam w dyscyplinie i pracy nad posturą ciała. W celu poprawy sylwetki powinniśmy stosować odpowiednie ćwiczenia na kręgosłup, a także postawić na zbilansową dietę, która rozwiąże nasz problem raz na zawsze.

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)