UrodaPakujemy małą kosmetyczkę na wyjazd. Kosmetyki, które pozwolą zaoszczędzić miejsce w bagażu

Pakujemy małą kosmetyczkę na wyjazd. Kosmetyki, które pozwolą zaoszczędzić miejsce w bagażu

Pakujemy małą kosmetyczkę na wyjazd. Kosmetyki, które pozwolą zaoszczędzić miejsce w bagażu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
02.08.2018 10:28, aktualizacja: 02.08.2018 10:56

Liczba produktów, z których korzystamy domu, jest imponująca, ale wszystkiego na festiwal lub podróż pociągiem nie zabierzemy. Podpowiadamy, jak odchudzić letnią kosmetyczkę, ale tak, aby z niczego ważnego nie rezygnować.

Mała kosmetyczka na wyjazd – co zabrać

Im mniej kosmetyków i ubrań zabierzesz, tym lżejszy będzie twój bagaż. Nie ma to znaczenia, jeśli masz wielką walizkę, a w podróży nie będziesz musiała jej daleko nieść, ale jeśli zabierasz ze sobą jeden plecak, nie warto zabierać zbędnych kosmetyków.

Większość produktów higienicznych kupisz w dowolnym miejscu, dlatego zostaw w domu wielkie butelki z szamponem i odżywką. Wybierz produkty w saszetkach, albo o małych pojemnościach. Lepsze od np. dużego płynu micelarnego, będą chusteczki micelarne, którymi dodatkowo przetrzesz ręce w podróży. Przyda się też suchy szampon.

Makijaż w podróży – potrzebujesz niewiele

Latem warto pozwolić skórze odpocząć od ciężkiego, wielowarstwowego makijażu i całkowicie zrezygnować z kolorowych kosmetyków na rzecz np. lekkiego kremu BB z tuszem do rzęs.

Jeśli nie chcemy sobie odmówić lekkiego upiększenia, zabierzmy minimum: kredkę do oczu, maskarę pogrubiającą i podkład – najlepiej w plastikowej tubce. Szklane opakowania kosmetyków jak fluidy i kremy są małe, ale jeśli zabieramy kilka takich kosmetyków, to bagaż błyskawicznie stanie się cięższy.

Jeśli kochasz kolorowe makijaże, możesz zabrać lekką paletkę cieni lub rozświetlaczy, które szybko pomogą odmienić i upiększyć twarz.

2 w 1 – genialne produkty na wyjazd

Nie zapominajmy o pielęgnacji. Bez odpowiedniego kremu z filtrem nie należy przebywać na słońcu, więc taki kosmetyk musi znaleźć się w kosmetyczce. Sprawdzi się uniwersalny spray o lekkiej konsystencji, który zastosujesz do twarzy i ciała.

Ciekawym patentem na to, aby zabrać ze sobą ulubiony kosmetyk, jest zastąpienie słoiczka z kremem saszetką z maską (np. nawilżającą) z tej samej serii. Niewielkie saszetki są lekkie i nie zajmują dużo miejsca, a ich intensywne działanie nawilży i odżywi skórę na letnim wyjeździe. Możesz też zabrać serum w plastikowym opakowaniu. To kosmetyk uniwersalny, więc w razie potrzeby nałożysz go też na suche dłonie.

Zadbaj o skórę już przed wyjazdem

Jeśli wyjeżdżasz na krótko, zrób przed wyjazdem kilka ulubionych zabiegów pielęgnacyjnych i odżywczych. Najpierw oczyść i złuszcz skórę, najlepiej za pomocą odpowiedniego peelingu do twarzy. Następnie odżyw ją maską odpowiednią dla twojego typu cery.