Trwa ładowanie...
d2p5k6n

Pan Ryszard i jego żona przeżyli powstanie. Rozdziela ich choroba, ale możemy pomóc

Pan Ryszard Sempka codziennie przemierza 35 km, by spotkać się z chorą żoną. Wyprawy nie są dla niego łatwe. Stąd zbiórka pieniędzy, która ma umożliwić mu łatwiejsze dojazdy. Potrzeba na to 10 tys. złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pan Ryszard Sempka chce odwiedzać chorą żonę
Pan Ryszard Sempka chce odwiedzać chorą żonę (BohaterON)
d2p5k6n

Ryszard i Krystyna Sempkowie brali udział w Powstaniu Warszawskim. Pobrali się w 1948 r. i 20 czerwca obchodzili 70. rocznicę ślubu. Świętowanie było słodko-gorzkie: pani Krystyna od pół roku przebywa w ośrodku leczniczym pod Warszawą, co dla męża jest sporym wyzwaniem logistycznym i fizycznym.

Pan Ryszard musi spędzić 3 godziny w podróży. Tyle zajmuje mu pokonanie 35 km drogi do ośrodka i z powrotem do domu. Dla jego zdrowia to spory wysiłek. Stąd pomysł na zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na ułatwienie spotkań małżonków.Akcja jest organizowana z inicjatywy ogólnopolskiej kampanii "BohaterON - włącz historię!", realizowanej wspólnie przez Fundację Rosa i Fundację Sensoria.

Miesięczny koszt przejazdów, jak czytamy, to ok. 1,5 tys. zł. Akcja ma objąć 6 miesięcy. Współpracująca z organizatorami zbiórki Sawa Taxi obniżyła pierwotny koszt dojazdów o połowę - z 10 tys. na 5 tys. złotych. Pomóc można za pośrednictwem strony pomagacie.pl/ryszard-sempka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p5k6n

Podziel się opinią

Share
d2p5k6n
d2p5k6n