Trwa ładowanie...

Pani sprzątająca zwolniła się w wielkim stylu. Nie chciała być dłużej pogardliwie traktowana

Pewnie niejeden z was miałby ochotę czasem powiedzieć kilka słów swojemu szefowi, ale nie ma odwagi. Ta pani sprzątająca miała dość złego traktowania i w końcu postawiła na brutalną szczerość. Jej list stał się hitem Internetu.

Share
Zostawiła byłym pracowdawcom szczery list
Zostawiła byłym pracowdawcom szczery listŹródło: Facebook
d19idko

Julie Cousins przez 35 lat pracowała dla jednego z angielskich banków. Nieraz zdarzało jej się znosić niekulturalne zaczepki swoich przełożonych. Choć bardzo przykładała się do swojego zajęcia, wiedziała, że pracownicy czasem wyżywają się na niej, bo jest najniżej w hierarchii firmy. Jednak, któregoś dnia czara goryczy się przelała i Julie postanowiła w dobitny sposób wyrazić swoją opinię na temat współpracowników.

"Zawsze bądź życzliwy"

Dzień przed przejściem na emeryturę Julie zostawiła swoim przełożonym i współpracownikom liścik - Drogie panie, jutro jest mój ostatni dzień w firmie HSBC. Przygotowałam pudełko z detergentami dla osoby, która mnie zastąpi. Odchodzę, po tym, jak zostałam przez was potraktowana. Wasze zachowanie było podłe i agresywne, ale to świadczy o was, nie o mnie. Wiec mam dla was jedną radę, bądźcie życzliwe. Nie jesteście lepsze od waszej pani sprzątającej.

d19idko

Jej syn, Joe, był tak dumny z mamy, że opublikował list na Twitterze. Post został udostępniony tysiące razy.

Reakcje internautów

Okazuje się, że bardzo wiele osób pogratulowało Julie Cousins odwagi. Komentujący piszą, że są postawą pani sprzątającej zachwyceni i że każdy ma prawo w pracy być traktowany z należnym szacunkiem:

"Ma pani rację, to pani przełożeni powinni się wstydzić"

d19idko

"Wychowano mnie w taki sposób, by każdego traktować w pracy tak samo. Bez względu na to, czy mam do czynienia z dyrektorem generalnym, czy osobą wynoszącą śmieci"

Internauci wspominają też, że są firmy, gdzie płaca jest taka sama dla osób zarządzających i obsługi sprzątającej. Brytyjskie media skontaktowały się już z bankiem, by wyjaśnić, dlaczego w ich firmie dochodziło do nadużyć, jednak dotąd nie otrzymali odpowiedzi.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Dyrektor CKE mówi o poziomie tegorocznej matury. Ostrzega wszystkich, którzy chcą ją zbagatelizować

d19idko

Podziel się opinią

Share
d19idko
d19idko