Jeszcze kilkanaście lat temu puszysta panna młoda skazana była na szycie sukni ślubnej u krawcowej. Nie każdy model już po uszyciu dobrze układał się na nieco tęższej sylwetce, a przy białym kolorze sukni bywało, że panna młoda wyglądała po prostu niezgrabnie. Na pewno żadna dziewczyna nie czuła się w takim stroju dobrze. Czasy się zmieniły i dziś panna młoda w rozmiarze XXL może wyglądać atrakcyjnie i ponętnie.
Jeszcze kilkanaście lat temu puszysta panna młoda skazana była na szycie sukni ślubnej u krawcowej. Nie każdy model już po uszyciu dobrze układał się na nieco tęższej sylwetce, a przy białym kolorze sukni bywało, że panna młoda wyglądała po prostu niezgrabnie. Na pewno żadna dziewczyna nie czuła się w takim stroju dobrze. Czasy się zmieniły i dziś panna młoda w rozmiarze XXL może wyglądać atrakcyjnie i ponętnie.
Dziewczyny o tęższej sylwetce mogą obecnie przebierać w różnych modelach sukien ślubnych stworzonych z myślą o nich. Istnieją jednak pewne zasady, które przyszła panna młoda uzyska w dobrym salonie, tak, by dobrać suknię do sylwetki, ukryć jej wady, a podkreślić walory. Każda osoba puszysta ma określony typ figury – w uproszczeniu mówiąc jest kilka podstawowych figur: gruszka, jabłko, klepsydra, itp. Jednak niezależnie od typu figury każda z dziewczyn znajdzie suknię, która ukryje jej mankamenty.
POLECAMY: * Kiedy ślub i dzieci?*
Jak odciążyć sylwetkę?
Dla puszystej panny młodej lepszym od bieli będzie kolor ecru, waniliowy czy lekko kremowy. Jednak najważniejszy jest krój sukni – oczywiste jest, że suknia powinna ukrywać mankamenty figury, a podkreślać zalety. Ważne są także dodatki, ponieważ nawet najpiękniejszą i idealnie dopasowaną do sylwetki suknię może „popsuć” źle dobrany welon, fryzura lub biżuteria.
Istnieje kilka trików krawieckich, które potrafią „odciążyć” sylwetkę puszystej dziewczyny. Suknia z trenem czy godetem (rodzajem trójkątnych wstawek rozszerzających dół sukni) sprawdzi się doskonale w przypadku, gdy puszysta panna młoda jest dość niska – wysokiej dziewczynie te dodatki tylko popsują sylwetkę. Welon jest wskazany przy puszystej sylwetce – ale uwaga, najlepiej wyglądają welony upięte z tyłu głowy, które nie opadają na ramiona, bo wówczas jeszcze dodają kilogramów sylwetce. Najlepiej prezentować się będzie welon sięgający talii.
Bardzo dużo emocji wzbudza fason sukni – wielu stylistów poleca pannom młodym w rozmiarze XXL odcinane fasony z gorsetem. Jednak gorset nie sprawdza się u pań noszących rozmiar powyżej 50 oraz u tych, które mają typową sylwetkę jabłka. W większości wypadków lepsza będzie jednolita suknia z odpowiednimi zaszewkami i cięciami.
POLECAMY: * Kiedy ślub i dzieci?*
Ponętny dekolt
Bardzo dużo można zyskać dekoltem oraz ramiączkami lub rękawem. Panie o wydatnym biuście i szerokich ramionach powinny skupić swoją uwagę na modelach, które mają dekolt w szpic. Radzimy unikać drobnej biżuterii, która nie zmniejszy optycznie sylwetki, a jedynie będzie ją pogrubiać. Najlepsza będzie suknia z dobrego gatunku żorżety, która nie jest ani zbyt sztywna, ani lejąca.
Sylwetka w kształcie litery „V” sprawia nieco problemów – należy wybrać taki model sukni, który ładnie podkreśli szczupłe uda i nogi. Bardziej odważne panie mogą mieć górę sukni na ramiączkach, zaś dół taki, jaki przy sukni-syrenie, czyli obcisłe biodra i lekko rozszerzający się dół z trenem, co zrównoważy sylwetkę i ujmie wiele kilogramów. Przy sylwetce w kształcie litery V warto również skusić się na suknię nieco krótszą, w której panna młoda pokaże szczupłe nogi – taka suknia może mieć lekki tren z tyłu i ogólnie skośne cięcia. Równie dobrze wygląda fason, w którym dół sukni składa się z dwóch części – na podstawową spódnicę nałożona jest dodatkowa, taka, która zostawia z przodu wstawkę w kształcie litery „A” - taki krój zrównoważy proporcje w sylwetce, a rozcięcie czy też niedopięcie narzutki może znajdować się na boku sukni.
POLECAMY: * Kiedy ślub i dzieci?*
Asymetria wskazana
Panie o szerokich biodrach będą wyglądać bardzo dobrze w strojach dwu- lub nawet trzyczęściowych, gdzie talia zostanie ukryta dzięki kilku trickom. Dół sukni powinien być obowiązkowo w kształcie litery „A” do tego piękny top na szerokich ramiączkach i dłuższe bolerko lub etola sięgająca linii bioder - najlepiej, by dół miał skośne cięcia. Zresztą taka sylwetka jest wbrew pozorom najłatwiejsza do ubrania w sposób ciekawy i korzystny dla panny młodej. Przy szerokich biodrach warto zaplanować górę sukni z materiału o wyraźnym wzorze, zaś spódnica powinna być z lejącego się gładkiego materiału. Lekki tren wydłuży i wyszczupli sylwetkę. Dobrze uszyta suknia sprawi, że sylwetka panny młodej będzie wyglądała lekko i szczupło.
Generalnie, panna młoda w rozmiarze XXL ładnie będzie wyglądać we wszelkich fasonach, w których pojawią się asymetryczne cięcia, bo sprawiają one, że sylwetka zostaje optycznie wyszczuplona i, szczególnie właśnie przy sylwetce ”V”, nawet poziome zakładki i fałdki na wysokości bioder i niżej nie są przeszkodą, a wręcz dodają sylwetce lekkości.
POLECAMY: * Kiedy ślub i dzieci?*
Uwierz w siebie
Poza podstawowymi typami kobiecych figur szalenie ważna jest również długość szyi – długa szyja umożliwia założenie sukni wyżej zabudowanej, z półgolfem, zapinanej z tyłu, czego nie powinna robić dziewczyna o szyi krótkiej. Należy również pamiętać, że dopełnieniem sukni jest uczesanie, jak również buty, w niektórych modelach widoczne.
Panna Młoda w rozmiarze XXL najlepiej będzie wyglądać w zgrabnych czółenkach z obcasem średniej wysokości i grubości – jedynie panie o typowej sylwetce „V” mogą pozwolić sobie na szpilki o cienkim obcasie. Fryzury również należy dobierać bardzo starannie – burza loków doda tylko sylwetce ciężkości i figura będzie wydawała się bardziej przysadzista. Panie o obfitych kształtach lepiej wyglądają w prostych lub lekko falujących włosach, a jeśli buzia jest zbyt okrągła, warto pomyśleć o fryzurze z pazurkami zachodzącymi na policzki, co z kolei znacznie wyszczupli twarz.
POLECAMY: * Kiedy ślub i dzieci?*