FitnessPasy wyszczuplające, odchudzające i do ćwiczeń. Jaki pas na brzuch wybrać?

Pasy wyszczuplające, odchudzające i do ćwiczeń. Jaki pas na brzuch wybrać?

Zadaniem pasów na brzuch jest przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki. Wybór pasów jest niezwykle bogaty i nierzadko trudno zdecydować, który rodzaj będzie odpowiedni do planowanych przez nas efektów. Jaki pas na brzuch wybrać?

Pasy wyszczuplające, odchudzające i do ćwiczeń. Jaki pas na brzuch wybrać?
Źródło zdjęć: © iStock.com | humonia

20.11.2018 11:00

Pas na brzuch - efekty

Pasy na brzuch spełniają różne funkcje. Jedne z nich zwężają sylwetkę i spłaszczają brzuch, aby nie był widoczny pod nową, obcisłą sukienką. Inne z kolei wspierają i pobudzają pracę mięśni brzucha podczas intensywnych treningów. Pasy na brzuch są wzbogacane o liczne dodatkowe funkcje, które maksymalnie przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i wysmuklanie talii. Pasy zawierają programy wibrowania, masowania, a także ogrzewania.

Wybór pasa na brzuch - czym się kierować?

Oferta pasów na brzuch jest niezwykle bogata, dlatego przy wyborze odpowiedniego dla siebie pasa warto kierować się kilkoma podstawowymi kryteriami:

  • Typ pasa - to podstawowe kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pasa na brzuch. Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, w jakim celu chcemy używać pasa. Jeżeli zależy nam tylko na wcięciu w talii, wystarczy pas wyszczuplający. Jeśli istotne jest spalanie tkanki tłuszczowej, najlpesze będą różne warianty pasów wibrujących. Jeśli natomiast planujemy treningi, wtedy warto przyjrzeć się ofercie pasów do ćwiczeń;
  • Materiał, z którego wykonany jest pas - pasy mogą być wykonane z materiałów różnej jakości. Najpopularniejszym i najchętniej wybieranym rodzajem jest pas neoprenowy. Neopren to materiał, z którego niegdyś produkowano kombinezony dla astronautów;
  • Marka pasa - to kryterium ma szczególne znaczenie, jeśli decydujemy się na zakup pasa wibrującego zawierającego urządzenie elektryczne. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, warto sięgnąć po pas na brzuch renomowanej marki, która posiada certyfikaty i atesty bezpieczeństwa;
  • Cena pasa - to kryterium, które bardzo często pełni decydującą rolę przy wyborze pasa na brzuch. Oczywiście nie ma co przepłacać, jeśli jednak zależy nam na spektakularnych efektach, trzeba liczyć się z kosztem rzędu 100 złotych.

Pas odchudzający i wyszczuplający - rodzaje

Pasy odchudzające z założenia mają pomóc w wysmukleniu sylwetki. Warto jednak pamiętać, że nawet codzienne zakładanie pasa odchudzającego nie zastąpi treningów na siłowni, biegania czy ćwiczeń w domu. Wśród pasów odchudzających warto zwrócić uwagę na:

  • Pas odchudzający wibrujący - ten typ pasa zazwyczaj zawiera kilka programów, które służą do ustawiania intensywności wibracji. Wibracje pobudzają mięśnie do pracy, rozgrzewają je, co z kolei powoduje spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Pas odchudzający masująco-wibrujący - ten typ pasa poza wibracjami posiada funkcję masażu. Taki pas nie tylko przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, ale relaksuje mięśnie i wpływa na metabolizm komórkowy. Skóra dzięki masażowi ujędrnia się i uelastycznia.
  • Pas odchudzający z funkcją sauny - ten typ pasa na brzuch poza funkcją wibracji, dodatkowo ogrzewa ciało, wzmagając pocenie się. Wibracja połączona z ogrzewaniem szybciej spala tkankę tłuszczową.

Pas do ćwiczeń - czy pomaga?

Pasy do ćwiczeń używane są, aby zwiększyć rezultaty treningów. Pasy do ćwiczeń powinny mieć taką samą szerokość na całej swojej długości, dzięki temu odpowiednio usztywniają korpus. Pasy do ćwiczeń zalecane są przede wszystkim osobom, które są zaawansowane lub średnio zaawansowane w treningach. Z pasa do ćwiczeń powinno się bowiem korzystać, kiedy ma się wyuczony wzorzec napięcia ciała oraz opanowany oddech przeponowy.

Warto też pamiętać, że pasy do ćwiczeń wbrew powszechnym opiniom nie chronią przed kontuzją, a jedynie stabilizują sylwetkę. Dodatkowo należy pamiętać, że maksymalnie ściskanie się pasem nie pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej, a wręcz może zaszkodzić, prowadząc do lordozy lędźwiowej.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (4)