Trwa ładowanie...

Najskuteczniejsze ćwiczenia na brzuch

Ćwiczenia na brzuch można wykonywać wszędzie: w domu, klubie fitness, hotelu czy na świeżym powietrzu. Ważne, aby trening mięśni brzucha wykonywać regularnie i połączyć je z pełnowartościową dietą. Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na płaski brzuch?

Najskuteczniejsze ćwiczenia na brzuchŹródło: 123RF
d1vbv17
d1vbv17

Sposoby na płaski brzuch

Aby mieć płaski brzuch, nie wystarczą same ćwiczenia. Należy zadbać o odpowiednią dietę ograniczając między innymi alkohol, słodycze, słone przekąski oraz fast food. Ponadto 2 razy w tygodniu warto wykonać trening cardio, który poprawi wydolność całego organizmu (np. bieganie)
. Należy też pamiętać o wypijaniu ok. 2 litrów wody dziennie oraz dodawaniu siemienia lnianego (recepta na wzdęty brzuch)
do posiłków. Ćwiczenia mięśni brzucha należy wykonywać ok. 3 razy w tygodniu.

Ćwiczenia na brzuch bez użycia sprzętu sportowego

Brzuszki to dobre ćwiczenie na mięśnie brzucha, ponieważ pozwala wyrzeźbić mięśnie proste, skośne i poprzeczne brzucha.

Inne ćwiczenia na brzuch to:

  • unoszenie bioder - kładziemy się na podłodze, dłonie wkładamy pod pośladki. Stopy staramy się wypchnąć jak najmocniej w kierunku sufitu.
  • mostek na dłoni i stopie - wykonujemy podpór przodem, ręce układamy na szerokość barków, stopy - na szerokość bioder. Następnie unosimy jednocześnie prawą rękę i lewą nogę. Potem zmiana - lewa ręka i prawa noga. Ważne, aby w jednej pozycji wytrzymać ok. 5 sek.
  • deska - wykonujemy podpór przodem, podnosimy ciało i utrzymujemy je na przedramieniu oraz palcach stóp. W takiej pozycji należy wytrzymać minutę.

Ćwiczenia na brzuch z piłką gimnastyczną

Za pomocą piłki gimnastycznej można ćwiczyć wszystkie partie ciała. Aby mieć płaski brzuch, można ćwiczyć na piłce lub z piłką między nogami. Wystarczy położyć się na niej, tak aby podeprzeć się nogami o podłoże i wykonywać skłony do przodu (brzuszki).

d1vbv17

Inny sposób to brzuszki na płaskim podłożu, ale z piłką między nogami (którą należy chwycić stopami). Ćwiczenia te można wykonywać mając zgięte kolana (kąt 90 stopni) lub z wyprostowanymi nogami (tzw. świeca).

Aerobiczna 6 Weidera na brzuch

Aerobiczna 6 Weidera to zestaw sześciu ćwiczeń mających na celu wzmocnienie oraz wyrzeźbienie mięśni brzucha. Ćwiczenia na brzuch wykonuje się codziennie, zwiększając liczbę serii i powtórzeń przez 42 dni. A6W należy wykonywać na płaskim podłożu. Poszczególne elementy treningu trzeba wykonywać bez przerw na rozluźnienie mięśni. W momencie największego napięcia mięśni brzucha należy zatrzymać ruch na ok. 3 sek.

Pierwsze ćwiczenie aerobicznej 6 Weidera to brzuszki do jednej nogi przy kącie 90 stopni z rękami na kolanie. Drugie ćwiczenie jest analogiczne do pierwszego, z tym że unosimy jednocześnie obie nogi. Trzecie ćwiczenie A6W podobne jest do pierwszego, ale ręce układamy za głową. Czwarte ćwiczenie na brzuch przypomina pozycję numer 2, ale ręce splatamy na karku. Piąte ćwiczenie to rowerek, a szóste - unoszenie tułowia przy jednoczesnym podnoszeniu obu nóg.

d1vbv17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vbv17