Trwa ładowanie...

Patryk Jaki chce przeniesienia Dnia Ojca. "Niech telewizje promują dobrych ojców, a nie dewiantów"

Dla polityka PiS prawdziwa rodzina to matka i ojciec z dzieckiem. Sam doczekał się dwóch pociech. Teraz poparł inicjatywę ultrakonserwatywnego Centrum Życia i Rodziny, które chce przenieść Dzień Ojca z 25 czerwca na 19 marca.

Patryk Jaki o ojcostwiePatryk Jaki o ojcostwieŹródło: Agencja Gazeta
dmp7zzn
dmp7zzn

"Bycie Ojcem - najważniejsze i najpiękniejsze wyzwanie" – zapewnia na Facebooku Patryk Jaki. Te słowa i zdjęcie z dziećmi są pretekstem do opisania pomysłu Centrum Życia i Rodziny. A to swoją działalność opisuje tak: "Bronimy prawa każdego człowieka do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Promujemy rodzinę opartą na nierozerwalnym małżeństwie kobiety i mężczyzny".

Patryk Jaki – Dzień Ojca

"Popieram inicjatywę, aby na 19 marca przenieść Dzień Ojca. Okazuje się, że wielu nie wie, że jest to 23 czerwca. Data przyjęta przez Sejm ponad 50 lat temu, nie jest jednak związana z żadnym szczególnym dla nas wydarzeniem czy z żadną postacią, która mogłaby być wzorem ojcostwa. Poza Polską tego dnia Dzień Ojca obchodzony jest jeszcze w… Nikaragui" – pisze Patryk Jaki.

dmp7zzn

Zdaniem polityka warto to zmienić i "nadać temu świętu kontekst, który napełni je dobrą i poważną treścią". "Dlatego – wzorem Hiszpanii, Włoch, Portugalii czy Chorwacji – warto, aby Dzień Ojca był obchodzony w uroczystość Świętego Józefa" – tłumaczy.

Jaki uważa, że to pomoże polskim rodzicom lepiej wczuć się w swoje obowiązki i je wykonywać.

"W czasie widzianego w wielu miejscach kryzysu męskości, pozostawienia kobiet z dziećmi, zrzucania na kobiety pełnej odpowiedzialności za wychowanie dzieci, braku zaangażowania Ojców w życie dzieci czy promowania wygodnego i przyjemnego życia ponad odpowiedzialność warto wrócić do starych i dobrych zasad" – uważa. "Niech telewizje promują dobrych ojców ze zwyczajnych rodzin, których nie brakuje a nie - niektórych dewiantów" apeluje.

dmp7zzn

Na koniec rzecz jasna polityk zachęca do podpisania petycji.

#Wszechmocne. Spełnione i niezależne. Nowa akcja WP Kobieta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmp7zzn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmp7zzn