Trwa ładowanie...
delbf1b

Paulina Holtz pokazała, co znalazła na śmietniku. Aktorka "Klanu" zdobyła kafelki warte fortunę

Paulina Holtz, znana z roli Agnieszki Lubicz w "Klanie", pochwaliła się cenną zdobyczą ze śmietnika. Otóż ktoś wyrzucił tam kafelki z lat 30., zwane gorsecikami. "Ktoś stracił kupę kasy" – napisała na Facebooku aktorka, która wzięła je do domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paulina Holtz znalazła kafelki na śmietniku
Paulina Holtz znalazła kafelki na śmietniku (ONS.pl)
delbf1b

"Mam w mieszkaniu starą, przedwojenną, oryginalną podłogę z 1937 r., zwaną gorsecikami. Jakiś czas temu ktoś w naszej kamienicy robił remont i wywalił na śmietnik 4 worki tych kafelków" – czytamy w poście Pauliny Holtz. Dołączyła do niego zdjęcie, na którym widzimy wspomniane płytki.

Paulina Holtz z „Klanu” – gorseciki

Znawcy designu mogą zazdrościć aktorce. "Gorseciki znakomicie pełniły funkcję użytkową z racji odporności na ścieranie i wytrzymałości na ciężar. Stosowano je w strefach wzmożonej komunikacji pieszej, a więc w sieniach, bramach, w holach i na podestach klatek schodowych. Nierzadko jednak, układane w pełne wdzięku wzory, pełniły również funkcję dekoracyjną" – czytamy o gorsecikach na portalu Kafloteka.

Facebook.com

Poza pasjonatami nie każdy zwróciłby uwagę na te płytki. Holtz je zauważyła. "Abstrahując od tego, że stracił kupę kasy, bo mógł je sprzedać, jestem mega wdzięczna! Z wielkim trudem przeniosłam te wory do piwnicy, gdzie przeleżały kilka lat. Dziś zrobiliśmy z nimi porządek i na dniach zostaną ułożone w remontowanej łazience. Uwielbiam przedmioty z duszą, domy z historią i klimatem!" – stwierdziła szczęśliwa aktorka.

delbf1b

"O aż dziw, że aż tyle w dobrym stanie! Gratuluję znaleziska, efekt końcowy na pewno będzie super i oryginalny, z klimatem", Ja też uwielbiam starocie i ratuję je jak mogę, dając im drugie życie. One mają duszę. Trudno mi patrzeć na to, jak ludzie likwidują piece w starych kamienicach...i wyrzucają piękne kafle. Jak skuwają sztukaterię z sufitu, jak zabudowują łuki w oknach. To jest po prostu zbrodnia" – piszą fani w komentarzach pod zdjęciem Holtz.

Czy wam też zdarza się wyciągać takie cuda ze śmietników?

delbf1b

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

delbf1b

Podziel się opinią

Share

delbf1b

delbf1b